İSTANBUL-İZMİR 3,5 SAATE DÜŞÜYOR

Otoyol projeleri yürüten ve otoyol işletmesi yapan Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ, Türkiye’de Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilen ve yürütülen ilk proje olan Gebze- Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi’nin Saruhanlı ile Bursa arasındaki son bölümünü 2019’un Ekim ayında trafiğe açacak. Firma, 2019 yılı 3. çeyreği sonunda 405 km’lik otoyolu tamamlamış olacak. Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi’nin Türkiye’de altyapı yatırımları alanında […]

 İSTANBUL-İZMİR 3,5 SAATE DÜŞÜYOR

19.02.2019 - 11:49

Güncelleme : 19.02.2019 - 11:49

Otoyol projeleri yürüten ve otoyol işletmesi yapan Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ, Türkiye’de Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilen ve yürütülen ilk proje olan Gebze- Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi’nin Saruhanlı ile Bursa arasındaki son bölümünü 2019’un Ekim ayında trafiğe açacak. Firma, 2019 yılı 3. çeyreği sonunda 405 km’lik otoyolu tamamlamış olacak.
Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi’nin Türkiye’de altyapı yatırımları alanında Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilen ve yürütülen bu büyüklükteki ilk proje olduğunu dile getiren Otoyol Yatırım ve İşletme büyük ortaklarında Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Özaltın, “Proje, yatırım büyüklüğü dikkate alındığında, ihale edildiği zaman hem Türkiye’nin en büyük projesiydi, hem de o tarihte dünyanın en büyük projeleri arasında yer alıyordu. O dönemde, yabancı bankalar ve finans kuruluşları bu büyüklükteki bir proje için ilk aşamada finansman sağlamak konusunda çok da istekli olmadı ve projenin 1. ve 2. kesimleri için gereken finansman 8 Türk bankası aracılığıyla temin edildi” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın