ISO Belgesi Avantajları

Birçok belge vardır ki zorunlu olmasa da işletmelere oldukça büyük avantajlar kazandırır. Bu belgelerin önemi küçük ya da büyük ölçekli işletme fark etmeksizin faydasını göstermektedir. Bir işletmenin belirli koşulları sağladığının belgesi olan ISO belgesi de bunlardan bir tanesidir. Geçmiş dönemlerde yurt dışında da faaliyetleri olan işletmeler için tavsiye edilen ISO belgesinin günümüzde yerli pazarda da […]

 ISO Belgesi Avantajları

21.06.2021 - 9:16

Güncelleme : 11.07.2021 - 19:53

Birçok belge vardır ki zorunlu olmasa da işletmelere oldukça büyük avantajlar kazandırır. Bu belgelerin önemi küçük ya da büyük ölçekli işletme fark etmeksizin faydasını göstermektedir. Bir işletmenin belirli koşulları sağladığının belgesi olan ISO belgesi de bunlardan bir tanesidir. Geçmiş dönemlerde yurt dışında da faaliyetleri olan işletmeler için tavsiye edilen ISO belgesinin günümüzde yerli pazarda da oldukça etkili olduğunu görüyoruz. Tüketici haklı olarak alacağı ürün ve hizmette bu tür belgelerin olmasına dikkat etmektedir.

Fakat birçok işletmenin ISO belgesi başvurusu da olumsuz sonuçlanmaktadır. Çünkü ISO belgesi sırasında işletmenin belli yükümlülükleri yerine getirmediği tespit edilirse ISO belgesi de doğal olarak verilmeyecektir. Bu sebeple profesyonel bir destek için https://www.iso9001belgesi.biz.tr doğru adres olacaktır. Özkan Danışmanlık’tan alacağınız hizmetle ISO belgesini en kısa süre içinde elinize alabilirsiniz.

 

ISO Belgesi Çeşitleri

ISO belgesi alacak olan kişilerin bilmesi gereken bir husus da bu belgelerin ömrünün 1 yıllık olmasıdır. Yani 1 sene sonrasında yeniden başvuru şarttır. Bunda ISO belgesi alan kurumların belgeyi aldıktan sonra disiplini ellerinden bırakmamalarının istenmesi oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

ISO belgesinin birçok çeşidi vardır. Bu çeşitlerden hangisi ya da hangilerine sahip olmanız gerektiği Özkan Danışmanlık tarafından sizlere söylenecektir. ISO belgesi fiyatı da bu tür belgelere göre çok farklılık göstermez. Fakat çalışan sayısı, işletmenin gösterdiği faaliyetler ve bulunduğu konum gibi detaylar fiyat konusuna değişiklikler yaşanmasına yol açacaktır.

 

ISO 9001 Belgesi

ISO belgeleri arasında belki de en sık rastlanılan türlerden bir tanesi de ISO 9001 belgesidir. ISO 9001 belgesi bir işletmenin kalite yönetim sisteminde oldukça başarılı olduğunu gösteren bir belgedir. Bu belgeye sahip olan bir işletme müşteri memnuniyeti konusunda da başarılı kabul edilmektedir.

ISO 9001 belgesi fiyatı da ortalama olarak 1.500 TL civarında değişse de yukarıda saymış olduğumuz etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Siz de en kısa süre içinde ISO belgesine sahip olup rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız Özkan Danışmanlık’a başvurabilir ve bu hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.