ISO Belgelerinin Firmalar İçin Önemi

ISO Belgesi, uluslararası standartlar organizasyonu kelimelerinin kısaltmış hali demektir. 1947 yılından bu güne firmalara fayda sağlayacak belgeler veren ISO, İsviçre’nin Cenevre şehrinde kurulmuş olan bir organizasyondur. ISO belgeleri ise firmaların verdiği hizmetlerin belirli standartlarda sunulmasını sağlayan sertifikalar ya da belgelerdir. ISO belgeleri her işletme tarafından bilinen sertifika ve belgelerdir. ISO 9001 belgesi ya da ISO […]

 ISO Belgelerinin Firmalar İçin Önemi

01.08.2019 - 20:28

Güncelleme : 01.08.2019 - 20:28

ISO Belgesi, uluslararası standartlar organizasyonu kelimelerinin kısaltmış hali demektir. 1947 yılından bu güne firmalara fayda sağlayacak belgeler veren ISO, İsviçre’nin Cenevre şehrinde kurulmuş olan bir organizasyondur. ISO belgeleri ise firmaların verdiği hizmetlerin belirli standartlarda sunulmasını sağlayan sertifikalar ya da belgelerdir. ISO belgeleri her işletme tarafından bilinen sertifika ve belgelerdir. ISO 9001 belgesi ya da ISO 27001 belgesi, ISO belgeleri arasında en çok bilinen ve tercih edilen belgelerdir. Uluslararası standartlarda hazırlanan bu belgelerin işletmelere sunduğu pek çok fayda bulunmaktadır.

ISO 9001 Belgesi ve ISO 27001 Belgesi

ISO 9001 Belgesi, teknolojinin gelişmesi ile ihtiyaç haline gelmiş bir sertifikadır. Firmaların değişen talepleri ve firmaların değişmek zorunda kalan talepleri karşılama biçimi bu belgeyi zorunlu hale getirmiştir. Değişime ve gelişime ayak uyduramayan firmaların başarısız olacağı göz önüne alındığında ISO 9001 belgelerinin önemini kavrayabilmek mümkündür. Kuruluşlar tasarım ve üretim aşamasından başlayarak satış sonrası hizmetlere kadar Kalite Yönetim Sistemi doğrultusunda hizmetler vermelidir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ise firmaların bu kaliteli hizmetleri verebilmesi için gerekli uygunlukları sunmaktadır.

ISO 27001 Belgesi ise tıpkı ISO 9001 belgesi gibi gelişen teknoloji ve değişen sistemlerin bir zorunluluğu konumundadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin, firmaların bilgilerinin güvenliğinin sağlanması, süreçlerin en güvenilir şekilde işlemesi, müşterilerin bilgilerinin güvenilir koşullarda tutulması, bilgi varlıklarının korunması gibi faydaları bulunmaktadır. Firmalar bilgi varlıklarını korumak, sorumluluklarını yerine getirmek ve kaynaklarını güvence altına almak için ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ne başvururlar.

ISO Belgesi isobelgesifiyati.com’dan Alınır!

Yukarıda ISO belgelerinin öneminden ve en çok tercih edilen iki ISO belgesinden bahsettik. Dolayısıyla ISO belgelerinin işletmeniz için ne denli öneme sahip olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Eğer siz de işletmenizin daha kaliteli hizmetler vererek daha yüksek karlar elde etmesini istiyorsanız söz konusu ISO belgelerine sahip olmalısınız. Bu ISO belgelerine sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almaktır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın