İşletme dezenfekte edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Sarılar Mahallesi, bir ineğin kuduzdan ölmesi üzerine karantinaya alındı. Sarılar Mahallesi ile bu mahalleye komşu olan Hacıbozlar ve Kırtık mahallelerindeki büyükbaş hayvanlar ile kedi ve köpekler aşılandı. BAKANLIKTAN AÇIKLAMA Kuduz olayıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan da açıklama geldi. Olayı doğrulayan Bakanlık, “Balıkesir Burhaniye ilçesi Sarılar Mahallesi’nde bir büyükbaş hayvanda kuduz hastalığı […]

 İşletme dezenfekte edilmiştir” ifadelerini kullandı.

11.11.2018 - 19:05

Güncelleme : 11.11.2018 - 19:05

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Sarılar Mahallesi, bir ineğin kuduzdan ölmesi üzerine karantinaya alındı. Sarılar Mahallesi ile bu mahalleye komşu olan Hacıbozlar ve Kırtık mahallelerindeki büyükbaş hayvanlar ile kedi ve köpekler aşılandı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Kuduz olayıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan da açıklama geldi. Olayı doğrulayan Bakanlık, “Balıkesir Burhaniye ilçesi Sarılar Mahallesi’nde bir büyükbaş hayvanda kuduz hastalığı tespit edilmiştir. Hastalık, meraya dayalı hayvancılık yapmakta olan ve 5 büyükbaş hayvanı bulunan bir vatandaşımızın işletmesinde çıkmıştır. Hastalıklı hayvan itlaf edilmiş, işletme dezenfekte edilmiştir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın