Isı Yalıtım Levhası Nedir?

Isı yalıtımı önemli bir konudur çünkü yakıt tasarrufu sağlaması noktasında oldukça ekonomik çözümler sunar. En iyi Mantolama firmaları ise bir binanın yalıtımına başladığı zaman en kaliteli ısı yalıtım levhasını kullanmak zorundadır. Aksi takdirde beklenilen sonuç oluşmayacağı içinde memnuniyet kalitesi önemli ölçüde düşecektir. Isı yalıtım levhalarının amacı ısıyı tutmak olduğu gibi basma dayanımına da sahip olması […]

 Isı Yalıtım Levhası Nedir?

17.01.2019 - 14:24

Güncelleme : 17.01.2019 - 14:24

Isı yalıtımı önemli bir konudur çünkü yakıt tasarrufu sağlaması noktasında oldukça ekonomik çözümler sunar. En iyi Mantolama firmaları ise bir binanın yalıtımına başladığı zaman en kaliteli ısı yalıtım levhasını kullanmak zorundadır. Aksi takdirde beklenilen sonuç oluşmayacağı içinde memnuniyet kalitesi önemli ölçüde düşecektir. Isı yalıtım levhalarının amacı ısıyı tutmak olduğu gibi basma dayanımına da sahip olması gerekiyor.

Metpor Söve & Mantolama ürünlerini sunarken kaliteyi her zaman üst seviyede tutmuş olduğundan dolayı da en fazla tercih edilen ürün olarak bilinmektedir. Özellikle gri renkli olan modeller ülkemizde çok fazla tercih edilir.  En önemli ısı yalıtımının hava olduğu biliniyor. Bunun içinde ısı yalıtım levhası %98 oranında havadan oluşur ve böylelikle daha kaliteli tasarruf sağlanmış olacaktır.

Isı Yalıtımında Aranan Özellikler

Öncelikli olarak lamda değerinin düşük olması gerekiyor. Bu sayede daha kaliteli yalıtım olacaktır.

Bina duvarlarından nemin ve sıvının atılması önemlidir. Bunun içinde nefes alması gerekiyor. En düşük su buharı geçirgenliğine sahip olması gerekiyor.

Su emme riski düşük olmalı bu sayede daha az risk meydana getirecektir.

Boyut kararlılığı, ısı yalıtım levhalarında en-boy-kalınlık zaman içinde ve iklim şartları ile birlikte değişkenlik göstermemeli. Malzemenin iklim şartlarına ve uygulamaya dayanacak kadar esnek ve mukavemetli olması gerekli.

Yalıtımın yangın ihtimaline karşı korunması gerekir. Bunun içinde yanıcı ve alevlenici malzemelerin kullanılmaması gerekir. Bu yasa ile de belirlenmiştir. Isı yalıtım levhalarından taş yünü hiç yanmaz. Eps Isı Yalıtım Malzemeleri arasında olan  Eps ’nin avantajı ise söve modelleri kousunda farklı seçenekler sunmasıdır.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın