İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İrlanda dil okullarında dil eğitimi almak isteyenler için merak edilen tüm soruları bu yazıda cevapladık. İrlanda Hakkında Genel Bilgi Dünya’nın Kuzeybatısında yer alan İrlanda’nın sınırını, nehirler belirlemiştir. 20. Yüzyılda yoksul bir ülke olarak bilinen İrlanda, ulaşım, eğitim ve ekonomi alanında hızla kendisini geliştirerek, Avrupa’da sayılı ülkeler arasında olmayı başarmıştır. Ülke, ulaşım ağı konusunda çok hızlı […]

 İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Almanın Avantajları

22.07.2018 - 15:09

Güncelleme : 22.07.2018 - 15:09

İrlanda dil okullarında dil eğitimi almak isteyenler için merak edilen tüm soruları bu yazıda cevapladık.

İrlanda Hakkında Genel Bilgi

Dünya’nın Kuzeybatısında yer alan İrlanda’nın sınırını, nehirler belirlemiştir. 20. Yüzyılda yoksul bir ülke olarak bilinen İrlanda, ulaşım, eğitim ve ekonomi alanında hızla kendisini geliştirerek, Avrupa’da sayılı ülkeler arasında olmayı başarmıştır. Ülke, ulaşım ağı konusunda çok hızlı bir şekilde gelişmiştir. Denizyolu ulaşım ağı en çok kullanılan ulaşım yöntemlerinden biridir. Ulaşımın rahat ve hızlı olması, karavan, bisiklet ve taksi gibi ulaşım araçlarının kiralanma imkânının bulunması, İrlanda gezisi için en popüler olan seçenekler arasında yer almaktadır. İrlanda’nın yaşam şartları, mimarileri veya kullanılan araç gereçlerinde, farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin, farklı priz girişlerinin bulunmaktadır.

Bu yüzden İrlanda seyahatine çıkmadan önce, yanınıza mutlaka dönüştürücü almalısınız. İrlanda, suç oranı bakımından diğer ülkelere göre daha düşük seviyelerdedir. Gece belli bir saatten sonra her ülkede olduğu gibi tehlikeli olabilmektedir. Bilim, teknoloji, sanat, edebiyat ve eğitim alanında çok gelişmiş olan ülkede, sağlık sektöründe de fazlasıyla gelişme göstermiştir. İrlanda’nın en büyük kentlerinden biri olan Dublin dışında, çok fazla gezilebilecek yerleri bulunmaktadır. İrlanda, dünyada mutlu insanların yaşadığı ülke olarak tanınmaktadır. İrlanda kütüphanesinde yer alan kuran ve el yazması kitaplar, Osmanlı döneminden kalma kalıntıların olduğunu göstermektedir.

Tarihte ekonomik krizin ve açlığın yaşandığı İrlanda’ya yardım gönderen Abdülmecit, buğday ve 1000 sterlin yardımda bulunmuştur. O dönemde İngiltere hâkimiyeti altında bulunan İrlanda, geçmişte yapılan bu iyiliği unutmayarak, Türklere karşı yakınlık göstermektedirler. Ülke, İngiliz ve Vikinglerin saldırıları ile yıllarca sömürülmüştür. Bu yüzden, yardıma ihtiyacı olan ülkelere yardımda bulunmaktan hiç çekinmezler.

İrlanda’da Yaşamak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

İrlanda ülkesi hava şartları, özellikle kış aylarında olumsuz ilerlemektedir. Havanın soğuk olması, sürekli yağmur olması ve günlerin kısa olması nedeniyle, kış aylarında ziyaret edilmesi tavsiye edilmez. Yaz aylarında bazı günlerde de yağış görülebilir. Fakat yaz zamanlarında seyahat edilmesi en ideal zamanlar olarak bilinir. Ülkede en kalabalık zamanlar yaz aylarıdır. Birçok kişi sahilde tatil yaparken, öğrenci olarak gelen kişiler de İrlanda’da çalışmaktadır. İrlanda yaşam standartları yüksek bir ülkedir. Eğitim seviyesinin de yüksek olması, tüm dünyadaki öğrenciler tarafından tanınır bir ülke haline gelmesine neden olmuştur. Her yıl binlerce öğrenciyi bünyesinde ağırlayan İrlanda, yaşanabilir en ideal ülke olarak, popüler hale gelmiştir.

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Almanın Avantajları

1973 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan İrlanda, kaliteli birçok okula ve üniversiteye sahiptir. Öğrencilere ve eğitime değer verilen ülkede, öğrencilere konaklama konusunda da ekonomik fırsatlar sunuluyor. Bu da tüm dünya genelinde İrlanda’da dil okulu okumak isteyen öğrenci sayısının artmasını sağlıyor. Marekting English in Ireland ismi verilen MEI tarafından her yönden kontrol edilen okullar, dil eğitiminin daha kaliteli olması için daima kendilerini geliştiriyor.

Kuzey Avrupa’da yer alan İrlanda’da, halk öğrencilere büyük değer veriyor. Bu nedenle ülkede aile yanı konaklama alternatifi de sunuluyor. Eğitiminiz süresince bir aile ortamında konaklayarak ekonomik açıdan da avantaj elde edebilirsiniz.

Aile yanı konaklamanın dışında, İrlanda’da dil okulu okumak isteyen öğrencilere okullarda yurt hizmeti verilmektedir. İsteyen öğrenciler, ev kiralamak yerine okullara bağlı yurtlarda kalmaktadır. Ülkede inşaat sektörünün de gelişmiş olmasına bağlı olarak birçok lüks daire uygun fiyatlar ile öğrencilere kiralanıyor.

İrlanda’da hareketli bir sosyal yaşam vardır. Dublin başta olmak üzere birçok şehirde kaliteli bir eğitim süreci sizleri bekliyor. İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu İrlanda’da, etrafınızda İngilizce konuşan kişiler olacak ve bu sayede sürekli bir şekilde konuşma pratiği yapma şansına sahip olacaksınız. Bu da İngilizceyi daha iyi öğrenmenizi sağlayacak.

Yurtdışı seyahatlerinde vize alma zorunluluğu İrlanda için de geçerlidir. Ancak diğer ülkelerde olduğu gibi vize süreci uzun ve masraflı değildir. Aksine İrlanda vizesi için Türk öğrencilere bir kolaylık sağlanarak 3 gün içerisinde vize verilmektedir. Ayrıca vize ücreti de diğer vize ücretlerine göre daha uygundur ve bu da sizlere ekonomik bir avantaj sağlar.

İrlanda’da Hayat

İrlanda halkı zamanla İngilizce konuşarak, İrlanda’ca dilinin yok olmasına neden olmuştur. Dil eğitimi almak için ülkeye geldiğinizde, Dublin’de farklı ülkelerden gelen birçok öğrenciyi görerek, yabancılık çekmeden yaşayabilirsiniz. İrlanda’nın her şehrinin kendine has ön plana çıktığı bazı özellikleri yer alır. Sahilde gezmek için, tarihi güzellikleri görebilmek için veya canlı bir gece hayatı için tercih edebileceğiniz farklı şehirleri yer almaktadır. Dublin, genç yaştaki kişilerin yoğunlukla bulunduğu bir şehirdir. İrlanda yaşam şartlarına uyum sağlayabilmek için, kendi ülkenize göre hesap yapmanız yanlış bir yöntem olacaktır. Bu yüzden ülkede bütçeye uygun yaşayabilmek için kendinize haftalık belli bir limit koymanız gerekir.

İrlanda’da Eğitim ve Yaşam Şartları

İrlanda tercih edebileceğiniz en kaliteli okulların yer aldığı ülke olarak tanınır. Her geçen gün eğitim kalitesini yükselterek, okullara bir yenisi daha eklenmektedir. Okullardan çıkan ünlü sanatçı ve isimler, eğitim kalitesinin ne kadar yüksek olduğunu göstermektedir. Ülkede eğitim alırken, bir yandan da, İrlanda yaşam standartlarına ayak uydurmak gerekir. Bunun içerisinde yer alan konaklama ve yeme-içme gibi masraflar, doğru şekilde harcama yapıldığında, bütçeye uygun olmaktadır. Döviz ile doğru orantılı olarak, İrlanda yaşam şartları dolar ve Euro’ya göre değişiklik göstermektedir. Ülke içerisinde uygun fiyatlarda yeme-içme bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Öğrencilere uygun imkânlar yer almaktadır.

İrlanda dil okullarında egitim almak için gerekli tüm bilgileri https://www.irlandaegitim.com adresinde bulabilirsiniz.

İrlanda’da İş İmkânı

İrlanda ülkesinin en popüler şehri Dublin’dir. Çoğu ünlü markanın ve Microsoft, Facebook, Twitter gibi bilişim ağlarının ofisleri Dublin’de yer almaktadır. Özellikle iş imkânı açısından sorun yaşamayan ülke, dışarıdan gelen öğrencilere istedikleri iş imkânını sunmaktadır. Türk öğrencileri arayan bu ofislerde, iyi derecede İngilizce konuşabildiğiniz takdirde, çalışabilirsiniz. İş imkânı açısından bakıldığında, İrlanda yaşam şartları, diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Konaklama konusunda öğrenci iseniz, farklı konaklama imkânlarına sahip olabilirsiniz. Aile yanı, kiralık evler veya yurtlar, tercih edilebilir konaklama seçenekleri arasında yer alır. Ülkede uzun süreli kalmak için sağlık raporu ve çalışma izni gerekiyor. Vize işlemlerini halledip, uzun süreli eğitim programını bitirerek, istediğiniz yerde çalışma imkânına sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın