IQ Testleri Yalan Söylüyor

IQ Testi Nedir? İnsanların zeka seviyeleri onların yaşam biçimlerini, mesleklerini ve hatta hobilerini, fobilerini bile belirliyor. Bu kadar önemli olduğundan dolayı da her insanın en büyük arzusu zeka derecesini öğrenmektir. Bilim adamlarının geçmişten günümüze gelen sıralamaları mevcuttur. Hangi zeka tipine uygun olduğunuzu öğrenmek içi yapılan teste ise; IQ testi adı verilmektedir. IQ Testleri Gerçek Mi? […]

 IQ Testleri Yalan Söylüyor

04.09.2017 - 18:22

Güncelleme : 04.09.2017 - 18:22

IQ Testi Nedir?

İnsanların zeka seviyeleri onların yaşam biçimlerini, mesleklerini ve hatta hobilerini, fobilerini bile belirliyor. Bu kadar önemli olduğundan dolayı da her insanın en büyük arzusu zeka derecesini öğrenmektir. Bilim adamlarının geçmişten günümüze gelen sıralamaları mevcuttur. Hangi zeka tipine uygun olduğunuzu öğrenmek içi yapılan teste ise; IQ testi adı verilmektedir.

IQ Testleri Gerçek Mi?

IQ testleri eskiden sadece belli başlı doktorların yapabildiği testler sınıfına giriyordu. Hatta herkes de yapmak istemiyordu. Sadece zeka geriliği yaşadığı ya da kendi yaşıtlarından daha ileri bir seviyede olduğu düşünülen kişilere IQ testleri yapılırdı. Günümüzde tabiri caizse her adım başı IQ testi yapıldığından dolayı ne yazık ki gerçek olmadıklarını söyleyebiliriz.

İnternetten IQ Testi Yapmak

İnternet hayatımızın her noktasına yerleştikten sonra artık birçok kişi internet üzerinden hiçbir doktor kontrolüne tabi tutulmadan yapılan IQ testlerini kullanmaya başladılar. Adım başı her sitede bu testi görmekteyiz. Ancak internet üzerinden yapılan bu testler maalesef doğru değil. Bu yüzden kesinlikle itibar etmeyiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın