iPhone’un arkası bile dokunmatik oldu!

WWDC 20 etkinliğinden sonra geliştiricilere sunulan iOS 14 Beta güncellemesi, nimetlerini yavaş yavaş göstermeye başladı. Bildiğiniz gibi Apple, tarihi boyunca hiç bir etkiliğinde tüm özelliklere yer vermez. iOS 14‘te de aynı taktiği uygulayan Apple, yeni özellikleri kullanıcıların keşfetmesini istedi. Bugün ortaya çıkan özellik ise yok artık dedirten cinsten. iOS 14’ün Beta sürümünün nasıl yükleneceğine buradan […]

 iPhone’un arkası bile dokunmatik oldu!

25.06.2020 - 8:56

Güncelleme : 25.06.2020 - 8:56

WWDC 20 etkinliğinden sonra geliştiricilere sunulan iOS 14 Beta güncellemesi, nimetlerini yavaş yavaş göstermeye başladı. Bildiğiniz gibi Apple, tarihi boyunca hiç bir etkiliğinde tüm özelliklere yer vermez. iOS 14‘te de aynı taktiği uygulayan Apple, yeni özellikleri kullanıcıların keşfetmesini istedi. Bugün ortaya çıkan özellik ise yok artık dedirten cinsten.

iOS 14’ün Beta sürümünün nasıl yükleneceğine buradan ulaşabilirsiniz.

iPhone’un arkasına iki veya üç defa tıklayarak önceden tanımladığınız kısayolların çalışmasını sağlayabildiğiniz ortaya çıktı. Örneğin, ekran görüntüsü almak için telefonun arkasına iki veya üç defa tıklamanız yeterli olacak. Tabii bu bununla da sınırlı değil. Back Tap olarak geçen bu özellik sayesinde Apple’ın belirlemiş olduğu diğer kısayolları da atayabileceksiniz.