iPhone X ve Galaxy 8 Karşılaştırması

Akıllı telefonun iki devi ve iki amiral gemisi karşı karşıya gelmiş bulunuyor. Bir tarafta Galaxy S8 bir diğer tarafta Apple'in 10. yılı için geliştirmiş olduğu iPhone X. Sizler için bu yazımızda gerekli karşılaştırmayı yaparak sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

 iPhone X ve Galaxy 8 Karşılaştırması

14.09.2017 - 14:55

Güncelleme : 14.09.2017 - 14:55

Akıllı telefonun iki devi ve iki amiral gemisi karşı karşıya gelmiş bulunuyor. Bir tarafta Galaxy S8 bir diğer tarafta Apple’in 10. yılı için geliştirmiş olduğu iPhone X. Sizler için bu yazımızda gerekli karşılaştırmayı yaparak sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

iPhone X ve Galaxy 8 Karşılaştırması Özellikleri

Her iki telefonun da belki de ortak özelliklerinin başında OLED ekran kullanımı ve aynı zamanda da HDR desteği sunması gelmektedir. Ekran ile çerçeve oranını çok yüksek. Çerçeve kısımlarında farklı ve özel tasarım farklılıkları görebilirsiniz bu arada. iPhone X görüntü çözünürlüğü olarak 2436*1125 çözünürlük sunarken, Galaxy S8 ise, 2960*1440 çözünürlük ile sunulmaktadır. Yani daha keskin ve yüksek çözünürlükte. Ancak, bu arada şunu da söylemek gerekir ki, Apple iPhone X yeni işletim sistemi ile karşımıza çıkarken, bunların yanı sıra, Galaxy S8 ise, sizlere Oreo isimli yeni işletim sistemlerini kurmadan sunuluyor. Bu arada fiyat karşılaştırmalarında ise, yaklaşık 700 Dolarlık bir fark ile Galaxy S8 daha geride bulunuyor. Bakalım sonuç olarak hangisi daha fazla ön plana çıkacak göreceğiz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın