İphone x alırken dikkat etmeniz gerekenler!

Bu ay lansmanı yapılan iphone x kullanıcılarıyla bulustu. İphone x satın alırken dikkat etmeniz gereken unsurları sizler için değerlendirdik.

 İphone x alırken dikkat etmeniz gerekenler!

18.09.2017 - 14:59

Güncelleme : 18.09.2017 - 14:59

İlk başta telefonun ismi ile ilgili bilgi verelim. Apple İphone 8 çıkarmak yerine iphone 10 çıkararak bizleri şaşırttı. İphone 10 roma rakamı olan “X” den adını almaktadır.

Telefonu kullanacak olanlara uyarımız tamamen arka ve ön kısmının cam olmasıdır. Apple ürünlerinin kalitesinin tartışmasız olması ürünün tamamen cam olması yinede kırılma riskini hat safhaya çıkarmaktadır. Telefonu dikkatsiz ve hor  kullanılanlara tavsiye etmiyoruz. Ancak telefonda sıkça film, dizi, video, oyunla zaman geçirenler için iphone x bulunmaz bir hint kumaşı diyebiliriz. Bunun nedeni ise telefonun üzerinde herhangi bir tuş veya çerçeve bulunmaması ve tam ekran boyutuna geçmesidir.

iPhone X gümüş ve gri olmak üzere iki renk seçeneği ile kullanıcıya sunuluyor. Farklı ve canlı renklerden hoşlananlar için dezavantaj olarak kabul edilebilir.

iPhone X diğer modeller arasında en pahalı fiyatıyla piyasaya sürülüyor. ABD fiyatı 999 $ başlayan fiyatlarla satışa sunulacaktır. Türkiye satış fiyatı 5500 ila 6 bin TL arasında olacak. 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın