iPhone SE 3

Şu an için birinci ağızdan net bir açıklama gelmese de, güvenilir kaynaklarda gelen bilgilerin büyük bir çoğunluğu Apple’ın iPhone SE 3 üzerinde çalıştığını doğruluyor. Hatta raporlara göre şirket, bu modelle birlikte 1 milyarı aşkın Android kullanıcısını kendine çekmeyi hedefliyor. Counterpoint Research raporuna göre, yüzde 14’lük pazar payıyla Samsung’un ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon […]

 iPhone SE 3

14.12.2021 - 21:14

Güncelleme : 14.12.2021 - 21:14

Şu an için birinci ağızdan net bir açıklama gelmese de, güvenilir kaynaklarda gelen bilgilerin büyük bir çoğunluğu Apple’ın iPhone SE 3 üzerinde çalıştığını doğruluyor. Hatta raporlara göre şirket, bu modelle birlikte 1 milyarı aşkın Android kullanıcısını kendine çekmeyi hedefliyor.

Counterpoint Research raporuna göre, yüzde 14’lük pazar payıyla Samsung’un ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Apple, iPhone 14 serisinden bağımsız olarak 2022 yılının ilk çeyreğinde iPhone SE 3 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bu doğrultuda kısa süre önce merkezi New York’ta bulunan Amerikan yatırım bankası ve finansal hizmetler holding şirketi JP Morgan’ın analistleri, akıllı telefonun piyasaya sürülmesi halinde 1.4 milyar giriş ve orta segment Android kullanıcısını kendine çekebilecek potansiyeli olduğunu açıkladı. Aynı zamanda bu durum 300 milyon eski nesil iPhone kullanıcısı için de geçerli.

Akıllı telefonun teknik özellikleri ile ilgili de bazı detaylar ortaya çıktı. Buna göre, önceki nesillere benzer şekilde ekran-gövde oranı ve 4.7 inç büyüklüğünde LCD panelle gelecek. Aynı zamanda şirket bünyesinde söz konusu panel tipini kullanan son model olacak.