iPhone SE 2 Hakkında Bilgiler Sızdırıldı

Küçük ekranlı telefon seven kullanıcılar için "SE" serisini başlatan Apple firması, ikinci nesil iPhone SE için çalışmalara başladı.

 iPhone SE 2 Hakkında Bilgiler Sızdırıldı

21.02.2018 - 13:05

Güncelleme : 21.02.2018 - 13:05

Küçük ekranlı telefon seven kullanıcılar için “SE” serisini başlatan Apple firması, ikinci nesil iPhone SE için çalışmalara başladı. Yeni bir söylentiye göre iPhone SE 2, Apple’ın Haziran ayı içerisinde düzenleyeceği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2018) tanıtılacak.

4 Haziran’da başlayacağı ortaya çıkan WWDC 2018’de iOS 12 ile birlikte tanıtılacağı söylenen iPhone SE 2 ile ilgili birtakım teknik detaylar da ortalarda dolaşıyor. Apple, nispeten diğer iPhone modellerinden daha ucuz fiyat etiketiyle çıkış yapan iPhone SE’nin ikinci jenarasyon modeli iPhone SE 2 modelinin maliyetini arttırmamak adına iPhone X’da kullanılan TrueDepth kamera teknolojisine yer vermeyecektir. Bunun yerine iPhone 5S’ten beri kullanılan Touch ID kullanılacaktır.

iPhone SE’ye göre 0.2 inç daha büyük ekrana sahip olması beklenen iPhone SE 2’nin 4.2 inç boyutunda IPS LCD ekran ile bizleri karşılaması bekleniyor. iPhone 7 serisinde kullanılan A10 Fusion çipinden gücünü alacak olan ikinci jenerasyon iPhone SE, 2 GB sistem belleğiyle birlikte gelecek. Kısaca A10 Fusion’un teknik detaylarını hatırlayacak olursak, TSMC’nin 16 nm üretim mimarisine sahip olan A10 Fusion işlemcisi, toplamda dört adet çekirdeğe ev sahipliği yapıyor. 2.34 Ghz frekans hızına ulaşabilen işlemciye 6 çekirdekli PowerVR Rogue mimarisine dayalı bir GPU eşlik ediyor. 32/128 GB depolama kapasitesine sahip olacağı söylenen iPhone SE 2’nin 1700 mAh boyutundaki bir pilden beslenmesi bekleniyor.

Donanım Haber’de yer alan bilgiye göre, iPhone SE’den daha gelişmiş bir kameraya ev sahipliği yapacak olan telefonun Qi kablosuz şarj teknolojisini de destekleyeceği söylentiler arasında yer alıyor. Kablosuz şarj iddiaları, telefonun arka panelinin yeni nesil iPhone’larda olduğu gibi cam bir yapıya sahip olacağına işaret ediyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın