iPhone SE 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple’ın ara ürün olarak satışa sunduğu, standart boyutu tercih eden kullanıcıların ilgi gösterdiği iPhone SE modelinin ikincisinin yolda olduğu söyleniyor. Son zamanlarda iPhone 8 ile meşgul eden gündeme iPhone SE 2 damgasını vurmaya hazırlanıyor. iPhone 6 modelinden hemen sonra ara ürün olarak piyasaya sunulan, boyut ve tasarım olarak iPhone 5’i örnek alsa da özellik açısından […]

 iPhone SE 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

06.08.2017 - 12:26

Güncelleme : 06.08.2017 - 12:26

Apple’ın ara ürün olarak satışa sunduğu, standart boyutu tercih eden kullanıcıların ilgi gösterdiği iPhone SE modelinin ikincisinin yolda olduğu söyleniyor.

Son zamanlarda iPhone 8 ile meşgul eden gündeme iPhone SE 2 damgasını vurmaya hazırlanıyor. iPhone 6 modelinden hemen sonra ara ürün olarak piyasaya sunulan, boyut ve tasarım olarak iPhone 5’i örnek alsa da özellik açısından iPhone 6 ile yarışan iPhone SE’nin ikinci serisi hakkında bilgiler gelmeye başladı.

Önümüzdeki senenin başlarında piyasaya sunulması beklenen iPhone SE 2 modelinin özellikleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. İddiaya göre iPhone SE 2 modelinde A10 çipset, 2 GB RAM, 128 GB’a kadar depolama, 12 MP arka kamera, 5 MP ön kamera ve 1,700 mAh batarya olacağı belirtiliyor. Boyut hakkında net bir bilgi olmazken, önceki modele göre biraz daha ince olacağı konuşuluyor.

iPhone 7’den de istediği satış rakamına başarıyla ulaşan Apple, iPhone SE 2 modelini özellik olarak iyi; fakat boyut konusunda klasik kalmış müşterilerini hedeflediği ve bu nedenle boyutunda önceki seriye oranla pek bir değişikliğe gidilmeyeceği iddia ediliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın