iPhone krizi için güncelleme geliyor!

Apple ve Qualcomm arasında yaşanan patent savaşı her geçen gün büyüyor. Geçtiğimiz günlerde Qualcomm’a ait iki patentin ihlal edildiği gerekçe gösterilerek, mahkeme tarafından iPhone X’den iPhone 6s’e kadar olan modellerinin satışının geçici olarak durdurulmasına karar verilmişti. Apple’ın, fotoğrafların yeniden boyutlandırılmasında ve dokunmatik ekranda uygulamaların yönlendirilmesinde kullanılan iki patentin ihlal edildiği gerekçe gösterdi. Mahkemeye karşı, Apple’ın […]

 iPhone krizi için güncelleme geliyor!

14.12.2018 - 16:03

Güncelleme : 14.12.2018 - 16:03

Apple ve Qualcomm arasında yaşanan patent savaşı her geçen gün büyüyor. Geçtiğimiz günlerde Qualcomm’a ait iki patentin ihlal edildiği gerekçe gösterilerek, mahkeme tarafından iPhone X’den iPhone 6s’e kadar olan modellerinin satışının geçici olarak durdurulmasına karar verilmişti.

Apple’ın, fotoğrafların yeniden boyutlandırılmasında ve dokunmatik ekranda uygulamaların yönlendirilmesinde kullanılan iki patentin ihlal edildiği gerekçe gösterdi. Mahkemeye karşı, Apple’ın yaptığı açıklamada “ Tüm iPhone modelleri Çin’de müşterilerimiz için kullanılabilir durumda.” ifadeleri kullanılmıştı.

Çin, iPhone X ve iPhone 8 satışlarını yasaklayabilir! Çin, iPhone X ve iPhone 8 satışlarını yasaklayabilir!
Apple ve Qualcomm arasında devam eden patent davası ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Yaşanılan gelişmeye göre Çin, iPhone X ve iPhone 8 modellerinin satışlarını yasaklayabilir.

iPhone yasağı için yeni güncelleme geliyor!
Ayrıca Apple, Qualcomm’un Apple ürünlerini yasaklama çabasını çaresizlik olarak nitelendirmişti. Aradan kısa bir süre geçerken, Apple cephesinden bu konuyu çözüme kavuşturmak için güncelleme yayınlanacağı açıklaması geldi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın