İPhone En Çok Arızalan Modellerinin Listesi

Veri güvenliği şirketi Blancco, Apple’ın akıllı telefonları ile ilgili yayınladığı bir raporda, en çok arıza yapan iPhone modellerini listeledi. Araştırmada Samsung’la ilgili bilgiler de var. Veri güvenliği ile ilgili yazılımlar üreten Blancco şirketi, son beş yıllık Apple akıllı telefon modelleri arasında bir çalışma yaparak en çok arıza yapan iPhone modellerini listeleyen bir rapor yayınladı. Araştırmaya […]

 İPhone  En Çok Arızalan Modellerinin Listesi

17.07.2018 - 0:10

Güncelleme : 17.07.2018 - 0:10

Veri güvenliği şirketi Blancco, Apple’ın akıllı telefonları ile ilgili yayınladığı bir raporda, en çok arıza yapan iPhone modellerini listeledi. Araştırmada Samsung’la ilgili bilgiler de var.


Veri güvenliği ile ilgili yazılımlar üreten Blancco şirketi, son beş yıllık Apple akıllı telefon modelleri arasında bir çalışma yaparak en çok arıza yapan iPhone modellerini listeleyen bir rapor yayınladı. Araştırmaya göre listenin ilk dört sırasında iPhone 6 modelleri yer alıyor.
Samsung arıza oranlarında iPhone’ları geride bıraktı
10 iPhone modelinin yer aldığı listede birinci sırada %22’lik arıza oranıyla iPhone 6 yer alırken, ikinci sırada ise %16 ile iPhone 6S’in olduğunu görüyoruz. Raporda, iPhone’larda en sık görülen arızaların ise Bluetooth, Wi-Fi, kulaklık ve mobil veri olduğu belirtiliyor.


iPhone X ve iPhone 8 Plus’ın %3’lük bir yüzdeyle en düşük arıza oranına sahip olduğu raporda Samsung ile ilgili bilgilere de yer verilmiş. Araştırmaya göre iPhone’lardaki arıza oranı en fazla %22’lerde iken, Samsung cihazlarda genel olarak bu rakam %27.4’lere kadar ulaşmış durumda. Android cihazlarda genel olarak performans sorunları yaşandığı belirtilirken, en sık görülen arıza çeşitlerinin ise kamera, mikrofon ve batarya olduğu ifade ediliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın