iPhone 7 ve 8 yasağı

Apple ve Qualcomm arasında yaşanan patent krizinin en büyük etkilerinden birisi Almanya’da görüldü. Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana patent ihlali nedeniyle Apple’ın Almanya’da iPhone 7 ve iPhone 8 satışı yapması yasaktı. Üçüncü parti satıcılar bu eski iPhone modellerinin satışına devam edebilirken, Apple Store’a gidildiğinde veya Apple’ın internet sitesine girildiğinde sipariş verilemiyordu. Nihayet, aradan geçen üç […]

 iPhone 7 ve 8 yasağı

15.02.2019 - 16:51

Güncelleme : 15.02.2019 - 16:51

Apple ve Qualcomm arasında yaşanan patent krizinin en büyük etkilerinden birisi Almanya’da görüldü. Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana patent ihlali nedeniyle Apple’ın Almanya’da iPhone 7 ve iPhone 8 satışı yapması yasaktı.

Üçüncü parti satıcılar bu eski iPhone modellerinin satışına devam edebilirken, Apple Store’a gidildiğinde veya Apple’ın internet sitesine girildiğinde sipariş verilemiyordu. Nihayet, aradan geçen üç ayın ardından bu yasak kaldırıldı.

Apple, iPhone 7 ve iPhone 8’de değişikliğe gidiyor! Apple, iPhone 7 ve iPhone 8’de değişikliğe gidiyor!
Apple, Almanya’daki iPhone 7 ve iPhone 8 yasağı sonrasında önemli bir karara imza attı. Alınan karar doğrultusunda Apple, söz konusu iPhone modellerinde bir takım değişiklikler gidecek.

Bu yasağın daha fazla uzamasını istemeyen Apple, Qualcomm ile anlaşma yolunu tercih etti. Her iki teknoloji devinin anlaşmasının hemen ardından, Almanya Apple Store‘da iPhone 7 ve iPhone 8 satışları tekrar başladı.

Yeni stoklanan iPhone modellerinde sadece Qualcomm modem kullanılırken, Apple artık Almanya’da satışını gerçekleştirdiği modellerde Intel modem kullanmayacağını açıkladı. Almanya’nın yanı sıra Çin’de iPhone 7 ve 8’i yasakladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın