iPhone 6 Plus Piyasadan Geri Çekildi

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir olan ve kendi işletim sistemiyle çıkardığı ürünlerin satış rekorları kırdığı Apple son çıkardığı akıllı telefon iPhone 6 hakkında bir duyuru yayınladı. iPhone serisiyle büyük bir başarı yakalayan ve son olarak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı piyasaya süren Apple yine satış rekorları kırmış ve kar oranını arttırmaya devam etmişti. […]

 iPhone 6 Plus Piyasadan Geri Çekildi

28.08.2015 - 21:42

Güncelleme : 28.08.2015 - 21:42

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir olan ve kendi işletim sistemiyle çıkardığı ürünlerin satış rekorları kırdığı Apple son çıkardığı akıllı telefon iPhone 6 hakkında bir duyuru yayınladı.

iPhone serisiyle büyük bir başarı yakalayan ve son olarak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı piyasaya süren Apple yine satış rekorları kırmış ve kar oranını arttırmaya devam etmişti.

Türkiye’deki satış fiyatı 3 bin TL’yi bulan iPhone 6 model ürünlerle ilgili Apple resmi sitesinden bir duyuru yayınladı. Ürünün arka kamerasında yaşanan bir sıkıntıdan dolayı belirli aylar arasında üretilen cihazların piyasadan geri çekildiği belirtildi.

2014 yılının Eylül ayında piyasaya çıkan iPhone 6 Plus için yapılan duyuruda arka kamerasında sorun yaşanan cihazlara ücretsiz destek verileceği ve kameraların değiştirileceği belirtildi. Henüz satılmamış ürünlerin de piyasadan geri çekilerek yerine sorunsuz ürünlerin gönderileceği açıklandı.

Apple yaptığı duyuruda sorunlu cihazların kontrol edilebileceği bir arayüz duyurdu. Bu arayüze kullanıcılar telefonların seri numaralarını girerek cihazda arıza olup olmadığını kontrol edebilecek.

iPhone 6 Plus telefonunuzun seri numarasını öğrenmek için Ayarlar > Genel > Hakkında yollarını takip edebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın