iPad Mini 5 ve iPad Mini 4 karşı karşıya!

Apple, yeni iPad Mini modelini tanıtmadan önce yaklaşık dört sene bekledi. Arada dört senelik bir fark bulunduğu için, kayda değer yenilikler de bulunuyor. Peki yeni bir iPad Mini modeli almak istediğinizde hangisini tercih etmelisiniz, iPad Mini 4 kullanıcıları için yükseltme anlamlı mı? Yeni iPad Mini 5 modeli hangi noktalarda, nasıl yenilikler sunuyor? Hep birlikte göz […]

 iPad Mini 5 ve iPad Mini 4 karşı karşıya!

21.03.2019 - 11:11

Güncelleme : 21.03.2019 - 11:11

Apple, yeni iPad Mini modelini tanıtmadan önce yaklaşık dört sene bekledi. Arada dört senelik bir fark bulunduğu için, kayda değer yenilikler de bulunuyor. Peki yeni bir iPad Mini modeli almak istediğinizde hangisini tercih etmelisiniz, iPad Mini 4 kullanıcıları için yükseltme anlamlı mı? Yeni iPad Mini 5 modeli hangi noktalarda, nasıl yenilikler sunuyor? Hep birlikte göz atalım.


İki modeli teknik yönden kıyasladığımız zaman, göze çarpan en büyük yenilik A12 Bionic işlemci. Yeni iPad Mini, Apple’ın yeni nesil işlemcisiyle gelirken, Mini 4 modelinde ise A8 işlemci kullanılıyor. Apple’a göre Mini 5, Mini 4 modelinden üç kata kadar daha hızlı. Bu noktada performansta büyük farklılıklar olacağını söyleyebiliriz. İşlemci tarafında yapılan değişikliklerle birlikte, kamera yönünde de bazı değişiklikler bulunuyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın