iOS 12.2 Beta 6 yayınlandı

Apple son dönemde ortaya çıkan yazılımsal sorunlar nedeni iOS güncellemerine büyük bir hız verdi. Şebeke sorunu nedeniyle iOS 12.1.2 ve kısa süre sonra FaceTime hatası nedeniyle iOS 12.1.4 hızlıca cihazlar ile buluşturuldu. Tabi, iOS güncellemesi yayınlandıktan sonra bir üst sürüm için testlere başlanması bir Apple geleneği haline geldi. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 12.2 […]

 iOS 12.2 Beta 6 yayınlandı

20.03.2019 - 10:38

Güncelleme : 20.03.2019 - 10:38

Apple son dönemde ortaya çıkan yazılımsal sorunlar nedeni iOS güncellemerine büyük bir hız verdi. Şebeke sorunu nedeniyle iOS 12.1.2 ve kısa süre sonra FaceTime hatası nedeniyle iOS 12.1.4 hızlıca cihazlar ile buluşturuldu.

Tabi, iOS güncellemesi yayınlandıktan sonra bir üst sürüm için testlere başlanması bir Apple geleneği haline geldi. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 12.2 Beta 5’in ardından bu kez iOS 12.2 Beta 6 yayınlandı.


iOS 12.2 sürümü ile FaceTime hatası sonucunda devre dışı bırakılan Grup FaceTime özelliği yeniden etkinleştiriliyor. Yeni güncellemeyle köpek balığı, baykuş, yaban domuzu ve zürafa gibi yeni animojilerde kullanıcıları bekliyor.

Bunun haricinde söz konusu 12.2 Beta güncellemelerinin ana hedefinin Apple’ın Home uygulamasıyla çalışan akıllı TV’leri desteklemek olduğunu da özellikle belirtelim. Ayrıca, hemen aşağıdan iOS 12.2 ile gelecek olan yenilikleri de inceleyebilirsiniz.

iOS 12.3 beta 3 güncellemesi

– Apple Haritalar uygulamasına, hava durumu desteği getirilmiş. Bu sayede harita uygulamasından çıkmadan, gitmek istediğiniz yerin hava durumunu görebileceksiniz.

– Artık güvenli olmayan sitelere girdiğinizde (HTTPS kullanmayan siteler), “Güvenli Değil” mesajı ile karşılaşıyorsunuz.

– Kontrol merkezindeki AirPlay ve ekran yansıtma ikonları yenilenmiş.

– Apple Cash’e yeni eklenen “Para Ekle” butonu ile artık hesabınıza çok daha hızlı bir şekilde para ekleyebilirsiniz.

– Artık Apple TV kullanmıyor olsanız bile, başka üreticilerin televizyonlarında da AirPlay özelliğini kullanabileceksiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın