iOS 11 Güncellemesi İle Yeni Özellikler Yolda

Apple, akıllı cihaz piyasasının en büyük aktörü. Piyasa bedeli göz önüne alındığında birçok devletin hazinesine eşit hatta daha fazla mal varlığı olan Apple, günden güne yeni ürünleri ve uygulamaları ile piyasadaki hakimiyetini sürdürmeye devam ediyor. Apple cihazlarının kullandığı iOS ise işletim sistemleri arasında göze çarpan önemli bir “dev”. Peki  iOS’un son günlerde dile dolanan ve […]

 iOS 11 Güncellemesi İle Yeni Özellikler Yolda

29.07.2017 - 14:21

Güncelleme : 29.07.2017 - 14:21

Apple, akıllı cihaz piyasasının en büyük aktörü. Piyasa bedeli göz önüne alındığında birçok devletin hazinesine eşit hatta daha fazla mal varlığı olan Apple, günden güne yeni ürünleri ve uygulamaları ile piyasadaki hakimiyetini sürdürmeye devam ediyor. Apple cihazlarının kullandığı iOS ise işletim sistemleri arasında göze çarpan önemli bir “dev”. Peki  iOS’un son günlerde dile dolanan ve sürekli konuşulan yeni güncellemeleri neleri değiştirecek ve neler vadediyor? İşte tüm yönü ile iOS 11…

Önce IPAD Pro, Ardından IPhone…

WWDC etkinliğinde geçtiğimiz günlerde piyasaya tanıtılan iOS 11, ilk olarak yeni nesil IPAD Pro’larda kullanılmaya başlanacak ve çok kısa sürede yeni IPhone serisi akıllı telefonlarda kullanılacak.

İlk olarak SDK’ları ile lansmanda tanıtılan iOS 11’in, ardından diğer tüm cihazlardaki uyum ve kullanımı da 3 boyutlu olarak tanıtıldı.

İşte Yeni Özellikleri…

IOS 11 ile gelecek en önemli özelliklerden biri iMessage özelliği. 3 yıl öncesinden gündeme gelen ve diğer mesajlaşma ve görüntülü konuşma programları ile olan sözleşmelerin devamından dolayı bir türlü geçilemeyen iMessage’ın yeni özelliklerini IOS 11 ile birlikte görebileceğiz. Daha doğrusu yeni emoji, sticker ve teknik özelliklerle donatılmış iMessage artık çok daha mükemmel görüntüsü ile Apple ürünlerine farklı bir renk katacak.

Siri, iOS 11’den etkilenen bir diğer program. Siri’ye birçok dilden yeni eklenti ve sanal asistan özellikleri eklenecek.

“Sürüş Sırasında Rahatsız Etme” özelliği de özellikle trafikte araç kullanırken telefonun tek el ile kullanılmasını kolaylaştıracak önemli güncellemeleri de beraberinde getirecek iOS 11’in köklü değişikliklere eylül ayında geçeceği düşünülüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın