İnternet Şifresi Kırma

İnternet Şifresi Kırma İnternet paketi bitenler, evinde internet olmayan kişiler tarafından yakınlarda bulunan wifi adreslerinin şifrelerini kırmak istenebilir. Bu oldukça fazla yapılan bir işlemdir. İnternet şifresi kırma işlemi için çeşitli uygulamalar bulunur. Hem masaüstü cihazlarda hem de akıllı cihazlarda kullanılabilen bu uygulamalar ile birçok ağın wifi şifresini bulmak mümkün oluyor. Wifi şifrelerini kırmaya yarayan program […]

 İnternet Şifresi Kırma

28.12.2021 - 11:04

Güncelleme : 28.12.2021 - 11:04

İnternet Şifresi Kırma

İnternet paketi bitenler, evinde internet olmayan kişiler tarafından yakınlarda bulunan wifi adreslerinin şifrelerini kırmak istenebilir. Bu oldukça fazla yapılan bir işlemdir. İnternet şifresi kırma işlemi için çeşitli uygulamalar bulunur. Hem masaüstü cihazlarda hem de akıllı cihazlarda kullanılabilen bu uygulamalar ile birçok ağın wifi şifresini bulmak mümkün oluyor.

Wifi şifrelerini kırmaya yarayan program ile kolay bir şekilde şifreler öğrenilebilir. En sık kullanılan ve en fazla işe yarayan programlardan birisi olarak dumpper gösterilebilir. Bu ve benzeri programlar otomatik olarak şifre kırma işlemi gerçekleştirir.

İnternet Şifresi Nasıl Kırılır?

 

İnternet şifresi, bilgisayar ya da telefona, tablete indirilen programlar aracılığı ile kırılabilir. Bilgisayar, telefon ve benzeri cihazlar wifi araçlığı ile modemlere bağlanarak internet kullanımı gerçekleştirir. Modemlerde bulunan güvenlik açıkları sayesinde de internet şifresi kırılır. Cihazlara indirilen programlar ile bu açıklardan yararlanmak ve modem arayüzüne erişmek, dolayısı ile de şifrenin öğrenilmesi mümkün oluyor.

İnternet şifresi kırma işlemi bu şekilde yapılır. Aynı zamanda modem türü bu noktada önemli bir etkendir. Yeni nesil modemler daha korumalı olduğunda şifrelerini öğrenmek de daha zordur. Uygulamalar aynı zamanda kesin başarı garanti etmez. Bazı ağların şifrelerini gösterirken bazılarını ise kıramaz.

İnternet Şifresini Kırmak İçin Dumpper İndirmek

 

Dumpper, internet şifrelerini kırma amacıyla kullanılan en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Öncelikle bu uygulama Türkçe dil desteğine sahiptir ve bu sayede kolayca kullanılabilir. Aynı zamanda genel kullanımı da kolaydır.

Desifre sitesinden dumpper indir seçeneği kullanılabilir ve uygulama indirilebilir. Daha sonra uygulamanın yüklenmesi ve çalıştırılması gerekir. Yakında bulunan ağlar uygulama üzerinde gösterilecektir. Sonrasında ise bir ağı seçmeniz halinde otomatik olarak çalışarak şifrenin bulunmasını sağlar.