Instagram’da Köklü Değişiklik

Ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yıllardır kullandığı ve kullanıcıların da iyice alıştığı kare fotoğraf standardını çıkaracağı yeni güncellemede kaldırıyor ve kullanıcılarına farklı ölçekte fotoğraf paylaşabilme özelliğini aktif ediyor. Böylelikle kullanıcıların yıllardır kullandığı kare fotoğraf zorunluluğu ortadan kalktı. Dünyada en çok kullanılan ve sadece mobil cihazlarda aktif olarak kullanma özelliği olan Instagram, yeniliklerine çıkardığı güncellemelerle devam […]

 Instagram’da Köklü Değişiklik

28.08.2015 - 11:01

Güncelleme : 28.08.2015 - 11:01

Ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yıllardır kullandığı ve kullanıcıların da iyice alıştığı kare fotoğraf standardını çıkaracağı yeni güncellemede kaldırıyor ve kullanıcılarına farklı ölçekte fotoğraf paylaşabilme özelliğini aktif ediyor.

Böylelikle kullanıcıların yıllardır kullandığı kare fotoğraf zorunluluğu ortadan kalktı. Dünyada en çok kullanılan ve sadece mobil cihazlarda aktif olarak kullanma özelliği olan Instagram, yeniliklerine çıkardığı güncellemelerle devam ediyor. Şimdiye kadar kullanıcılarına sadece kare fotoğraf paylaşma yetkisi veren Instagram, yeni güncellemesiyle portre ve manzara sekmelerini getirerek farklı ölçekte fotoğraf paylaşma yetkisi veriyor.

Android ve iOS için yayınladığı son güncellemelerle kullanmayı mümkün kılan Instagram, kullanıcılarına da bu yeni özelliklerini resmi blog sayfasından duyurdu.

Yayınlanan açıklamada kullanıcıların isteklerine tam olarak cevap verebilmek ve kullanıcılarına istediği şekilde fotoğraf paylaşmasını sağlamak için bu yeni özelliği getirdiklerini belirttiler. Ayrıca yayınlanan bu güncellemeyle beraber video paylaşımda da geniş ekran ile karelerin daha sinematik görüleceği belirtildi.

Instagram’ın son sürümünü indirmek için Google Play Market ve Apple uygulama marketini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın