InSight’ın günlüğü

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi’ne (NASA) ait “InSight” adlı uzay aracı dün akşam saatlerinde Mars’a iniş yaptı. InSight’ı Mars’taki görevi sona eren Curiosity karşıladı. Curiosity’nin Twitter hesabı iniş sonrası InSight’ın Twitter hesabına özel yayınladığı mesajında “Mars’a hoşgeldin” ifadesine yer verdi. InSight ise inişten hemen sonra Twitter hesabından “Burada eşsiz bir güzellik ver. Yeni evimi […]

 InSight’ın günlüğü

27.11.2018 - 21:09

Güncelleme : 27.11.2018 - 21:09

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi’ne (NASA) ait “InSight” adlı uzay aracı dün akşam saatlerinde Mars’a iniş yaptı. InSight’ı Mars’taki görevi sona eren Curiosity karşıladı.

Curiosity’nin Twitter hesabı iniş sonrası InSight’ın Twitter hesabına özel yayınladığı mesajında “Mars’a hoşgeldin” ifadesine yer verdi.

InSight ise inişten hemen sonra Twitter hesabından “Burada eşsiz bir güzellik ver. Yeni evimi keşfetmek için sabırsızlanıyorum” mesajını yayınladı.

NASA’dan yapılan açıklamada, Mars’ta sismik inceleme yapacak ve kızıl gezegenin yer altı katmanlarına ilişkin veri toplayacak uzay aracının, 6 aylık yolculuktan sonra 480 milyon kilometreden fazla mesafe katederek güvenli şekilde Mars’a indiği belirtildi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın