İnsanın Vitrini Cildidir

  Cilt yani deri vücudu dış etmenlerden koruyan, kemik, damar veya iç organ gibi vücut içi organların dıştan görünmemesi ve korunmasıdır. Yaş ilerledikçe, beslenme yada çevresel etmenlere karşı değişiklikler meydana gelebilir. Kırışıklıklar, sivilce, leke gibi cilt problemleri de görülebilir. Dış görselliği sağladığı için de vitrin görevi görmektedir. Cilt bakımı yaptırtmak maddi olarak sarsabilir fakat; yapılması […]

 İnsanın Vitrini Cildidir

14.04.2018 - 11:57

Güncelleme : 14.04.2018 - 11:57

 

Cilt yani deri vücudu dış etmenlerden koruyan, kemik, damar veya iç organ gibi vücut içi organların dıştan görünmemesi ve korunmasıdır. Yaş ilerledikçe, beslenme yada çevresel etmenlere karşı değişiklikler meydana gelebilir. Kırışıklıklar, sivilce, leke gibi cilt problemleri de görülebilir. Dış görselliği sağladığı için de vitrin görevi görmektedir. Cilt bakımı yaptırtmak maddi olarak sarsabilir fakat; yapılması da gereklidir. Bu sebeple evde yapılabilen doğal cilt maskeleri tercih edilebilir. Bu konuda en doğru bilgi için ciltonik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sivilceler Sadece Ergenlikte Olmaz

Sivilce; ölü hücre, kirli deri veya yağ birikintisi olarak cildi rahatsız eden iltihap birikmesidir. Bol su içerek vücuttaki toksinleri dışarı atmak mümkündür. Beslenmeye veya cilt türüne göre oluşurlar. Sadece ergen yaşlarda görülmez. Büyüme ile alakalı olarak değişen hormonlar sonucu ergen yaşlarda daha çok görülebilir. Dıştan bakıldığında çirkin bir görüntü olduğu için kurtulmaya çalışmakta çok normaldir. Sivilce kurutmak için evde doğal çözüm yolları vardır. Bu yolları öğrenmek ve uygulamak için; ciltonik.com adresi en doğru adres olacaktır.

Sivilce Patlatılmaz

Sivilceyi sıkmak veya koparmak içindeki mikrobun yayılmasına sebep olacaktır. Ayrıca zorlayarak tahriş edilen sivilceler, yerini yaraya bırakacak ve bu da ciltte kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Bu kötü görüntünün olmasını engellemek ve sivilcelerden kurtulmak için en ideal yöntem sivilce kurutma işlemleri olacaktır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın