İnşaat Mühendisliğinde Bir Numara

Daha beş yıllık bir şirket olmamıza rağmen olağanüstü işler başarmış bir şirket olmanın gururunu yaşıyoruz. Ayrıca zaman geçtikçe profesyonel kadromuzla hizmet vermeye de devam ediyoruz.

 İnşaat Mühendisliğinde Bir Numara

28.04.2018 - 16:58

Güncelleme : 28.04.2018 - 16:58

Daha beş yıllık bir şirket olmamıza rağmen olağanüstü işler başarmış bir şirket olmanın gururunu yaşıyoruz. Ayrıca zaman geçtikçe profesyonel kadromuzla hizmet vermeye de devam ediyoruz. Gizlilik tercihi talebi bulunduğu zamanlarda da yine en iyi çözüm için hizmetinizdeyiz.

Metraj Yaklaşık Maliyet ve Keşif Hazırlama –Hesaplama

Talep edilen yapının maliyetinin hesapları için atılan ilk adım ve detaylı bir metraj hazırlama olacaktır. Yapıda kullanılacak irili ufaklı her türlü malzemenin ve teknik şartların gözden geçirilip yeterli istatistikler sonucunda metrajlar hesaplanmış olur. Yaklaşık maliyet hesaplama ise ihale olmadan kısa süre önce idareci kişiler tarafından hazırlanmış ihalenin konusu dâhilinde öngörülmüş olan maliyetin kararlaştırılmasıdır. Kabul edilen bu ödeme karşılığı olarak yapılan gerekli hesaplamalar sonucu ortaya çıkmış adından da belli olduğu gibi yaklaşık hesaplama işlemidir. Keşif hazırlama kavramıysa mal sahipleri için en önemli olgudur. Mal sahibi olan kişilerin müşavirleri tarafından en çok dikkat edilenler arasındadır. Projenin tamamlanması için metraj verilerine göre inşaatın ön keşfidir.

https://hakedishazirla.com/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın