İmamoğlu’ndan İstiklal Caddesi açıklaması: İstanbul için kimlikli bir alan haline getireceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı, yapılan son düzenlemelerle eskisinden daha çağdaş bir görünüme kavuşan Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde incelemelerde bulundu. İBB üst yönetimi ve bürokratlarının tam kadro eşlik ettiği İmamoğlu, cadde boyunca gerçekleştirilen yeni nesil düzenlemelerle ilgili kurmaylarından bilgi aldı. Çalışma arkadaşlarına kendi önerilerini de ileten İmamoğlu, vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlardan gelen fotoğraf çektirme […]

 İmamoğlu’ndan İstiklal Caddesi açıklaması: İstanbul için kimlikli bir alan haline getireceğiz

28.07.2021 - 18:24

Güncelleme : 28.07.2021 - 18:24

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı, yapılan son düzenlemelerle eskisinden daha çağdaş bir görünüme kavuşan Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde incelemelerde bulundu. İBB üst yönetimi ve bürokratlarının tam kadro eşlik ettiği İmamoğlu, cadde boyunca gerçekleştirilen yeni nesil düzenlemelerle ilgili kurmaylarından bilgi aldı.

Çalışma arkadaşlarına kendi önerilerini de ileten İmamoğlu, vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlardan gelen fotoğraf çektirme isteklerini yerine getiren İmamoğlu, yurttaşlarla keyifli sohbetler gerçekleştirdi. İmamoğlu, İstiklal Caddesi gezisiyle ilgili değerlendirmelerini de yol boyunca yürüyerek, vatandaşların arasında gerçekleştirdi.

“İBB’NİN YETKİ ALANINDA”

“Arkadaşlarımla, yaklaşık 1 yıl öncesinden konuştuğumuz ve başlattığımız imalatları yerinde görüyorum” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

* Bugün de yaptığımız şey şu: İstiklal Caddesi, İstanbul’un önemli bir simgesi. İBB’nin yetki alanında. Taksim’den Tünel’e kadar bu sürecin planlanması, etkinlikler ile zenginleşmesi, tarihi tramvay ile beraber zenginleşen bu alanın daha profesyonel bir alana sahip olmasını oluşturmak adına buranın temizliğinden, kimliğinden, halkla ilişkilerine varıncaya kadar tüm ekibimizle bir süreç başlattık.

* Özellikle oturma gruplarımız çok ilgi gördü. Nefes almak isteyenler, yol boyunca yürüdüklerinde, oturup orada dinlenmesi gereken insanlar var. Kimlikli, nitelikli, güvenlikli… Zaten görüyorsunuz özel tasarım. Yani ahşabıyla, dökümüyle, seçilen ağaçlarıyla yeşil örtüyü de burada sağlayan bir uygulama yaptılar.

“BUNA BİLE SİYASET YAPILMASI YAZIK”