Icbc Nasıl Banka

 Tarihçesi  Bu kuruluş ilk olarak en büyük hisseye sahip olan Çin Cumhuriyetidir. Geri kalan hisseler ise İstanbul Borsa şirketi sahip olmuştur. Kısa süre de ilerleyen ve ilk başta başka devletler de ortak olsa da Çin bu bankayı eline alarak en büyük hissedar olmayı başarmıştır. Dünya’nın en büyükleri arasında olan bu kuruluş 14 Ağustos 2015 yılında […]

 Icbc Nasıl Banka

21.09.2019 - 14:54

Güncelleme : 21.09.2019 - 14:54

 Tarihçesi

 Bu kuruluş ilk olarak en büyük hisseye sahip olan Çin Cumhuriyetidir. Geri kalan hisseler ise İstanbul Borsa şirketi sahip olmuştur. Kısa süre de ilerleyen ve ilk başta başka devletler de ortak olsa da Çin bu bankayı eline alarak en büyük hissedar olmayı başarmıştır. Dünya’nın en büyükleri arasında olan bu kuruluş 14 Ağustos 2015 yılında yüzde 92 lik bir hisseye sahip olan en büyük kuruluş haline gelmiştir. İstanbul da birçok şubeleri bulunup ve yine farklı ülkelerde de kendini göstermeyi başarmıştır. Ekonomi  işlerinin hepsi bir ara da bu banka da gerçekleşmektedir.

 Aynı zaman da bir yatırım bankasıdır. Yatırımları yatırım danışmanları sayesinde en iyi düzeye ulaştırmaya çalışır. Bu kuruluşun sahipleri ise büyük paya sahip olan Çin Cumhuriyetinden kişilerdir. Yine üst düzey kişilerin de yönettiği bu banka çok kısa zaman da büyük işler başararak Dünya da en büyük bankalar arasına girmeyi başarmıştır. Başkent Pekinden yönetilen bu banka Çin ve diğer ülkeler ile de dayanışma için de olup büyümeyi başarmıştır.

 Icbc Türkiye Bankası

 Genellikle birçok şubesi finans olarak İstanbul da olup başka şehirlerde de şubesi bulunur. Asıl genel müdürlüğü İstanbul da bulunur. İstanbul ve diğer şehirler de bulunan bankalar ve bankamatikleri bulunmaktadır. Bist’de bulunan hisseler ile Türkiye daha güçlü hale gelmiştir. Banka haberi Çin ile İstanbul arasında ki iş birlik ile daha iyi hale gelip 3 yıllık olan yeni bir bankadır. Yapılan araştırmalara göre bu bankanın Türkiye de sayısı az olması nedeniyle fazla bilinmediği kanıtlanmıştır. Bunun nedeni İstanbul dışında ki şehirlerde bankamatik veya bankanın az olması ve fazla adının duyulmaması da bunun göstergesidir. Çin ortaklığı sayesinde Türkiye gelişmeye başlayarak daha çok ön plana bu banka sayesinde çıkmıştır.

 Kredi Nasıl Alınır?

 İhtiyaç kredisi veya hesaplı kredi almak için bankaya gidip gerekli evrakları temin ederek kredi alabilirsiniz. Bu kredi bilgilerinizi bankadan öğrenebilir veya mobil şubeden de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Herhangi bir kredi için de aynı belgeleri temin edebilir  Daha Fazla bilgi için https://www.bankahaberi.com/  ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın