İbrahim Çolak Olimpiyat Madalyası İstiyor

Türk sporunun son dönemdeki en başarılı isimlerinden birisi olan ve ülkemizin adını Jimnastik dalında duyuran İbrahim Çolak, gelecek planlarını Fanatikte açıkladı. Açıklamalarına Dünya kupasında aldığı Altın madalyayı hatırlatarak başlayan İbrahim Çolak, bundan sonraki hedefinin Olimpiyat madalyası almak olduğunu ifade etti. 23 Temmuz 2021 de yapılması planlanan bu dev organizasyonda Türkiye’nin bayrağını dalgalandırmak için çok fazla […]

 İbrahim Çolak Olimpiyat Madalyası İstiyor

31.03.2021 - 19:44

Güncelleme : 31.03.2021 - 19:44

Türk sporunun son dönemdeki en başarılı isimlerinden birisi olan ve ülkemizin adını Jimnastik dalında duyuran İbrahim Çolak, gelecek planlarını Fanatikte açıkladı. Açıklamalarına Dünya kupasında aldığı Altın madalyayı hatırlatarak başlayan İbrahim Çolak, bundan sonraki hedefinin Olimpiyat madalyası almak olduğunu ifade etti. 23 Temmuz 2021 de yapılması planlanan bu dev organizasyonda Türkiye’nin bayrağını dalgalandırmak için çok fazla çalıştığını belirten genç sporcu, başarılı olacağına inandığını söyledi, bonus kazan ve https://www.bedavabonusum.com/deneme-bonuslari/ için https://www.bedavabonusum.com/free-spin-veren-siteler/ ziyaret edebilirsiniz.

Sporcu Bir Aileden Geliyorum

Kazandığı madalyalarla birçok kişinin jimnastik branşıyla tanışmasını sağlayan İbrahim Çelik, bu spora 5 yaşında amcasının yönlendirmesiyle katıldığı belirtti. Annesi, babası ve ablasının da kendisi gibi sporcu insanlar olduğunu ifade eden İbrahim Çolak, bu kişileri örnek alarak bu branşı yapmaya başladığını söyledi. Karakteristik yapı olarak da annesi gibi inatçı olduğunu dile getiren Çolak, Olimpiyat madalyasını çok çalışarak alacağını iddaa etti.

Şampiyonluk Yolunda Ailemin Desteği Her Zaman Yanımdaydı

Jimnastik sporuna başlayan herkesin bu spor dalında kalıcı olmadığını ifade eden İbrahim Çolak, en büyük destekçisi olarak Annesini işaret etti. Annesinin kendisini salona bırakıp birkaç sonra almasının karşılığını ona şampiyon olarak verdiğini ifade eden Çolak, tüm aile fertlerinin kendisi üzerinde emekleri olduğunu belirtti. Şampiyon olmak isteyenlerin ailelerine de seslenen başarılı sporcu, çocuklarının üzerlerinde bir an olsun ellerini çekmemelerini istedi. Şimdi her aldığı madalyayı önce ülkesine sonrada annesine armağan ettiği söyleyen İbrahim Çolak, Olimpiyat madalyası alarak en büyük hedefine ulaşacağını dile getirdi.

En Büyük Hedefim Olimpiyat Şampiyonluğu

Kendi alanında sahip olmadığı tek madalyayı almak için Tokyo olimpiyatlarını işaret eden İbrahim Çolak, bunun için daha fazla çalışması gerektiğini bildiğini belirtti. Bu güne kadar istediği tüm hedeflerine ulaştığını ifade eden İbrahim Çolak, milli takıma henüz 12. yaşındayken girmeyi başarmış. Avrupa ve Dünya şampiyonalarının ardından hedefini daha da yükseğe koyan İbrahim Çolak, Olimpiyat şampiyonları için sıkı çalışmasına aylar öncesinden devam ediyor.

Yapılan Projeler Jimnastik Farkındalığını Arttırıyor

Jimnastik branşının bilinen ve tercih edilen bir branş olması için yakın zamanda devlet eliyle birçok projesi gerçekleştirilmişti. Bu projelerin önemini vurgulayan Çolak, çocukların doğru tercihlerle istedikleri spor alanına yönelmesi gerektiğini belirtti. Jimnastik branşının en büyük avantajı olarak ise çok çalışarak mutlaka sonuç alınacağını belirten İbrahim Çolak, Jimnastik’in estek yapısından dolayı yapmaya başlayanların bırakamadıklarını ve hedef büyüttüklerini ifade etti,

Jimnastik’in Temelinde Çok Çalışmak Yer Alıyor?

Kendisini gibi gençlere de açıklamalarında yer veren İbrahim Çolak, bu branşı yapabilmek için çok fazla çalışma yapılmasını ve asla pes edilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Kendisinin de bu duruma çok da kolay gelmediğini dile getiren Çolak, gençlerden kendilerine hedef belirlemelerini istiyor. Bu hedef doğrultusunda çok çalışanların istedikleri konuma ulaşacaklarına olan inancının tam olduğunu belirten İbrahim Çolak, herkesin başarabileceği bir şey vardır diyerek gençlere moral oldu.