Huawei’nin katlanabilir telefonu

Önümüzdeki yıllarda teknoloji dünyasının katlanabilir telefonları konuşacağı tartışılmaz bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un 7.3 inç büyüklüğünde katlanabilir ekrana sahip Galaxy F’yi tanıtması ile gözler Huawei’ye çevrildi. Henüz katlanabilir telefonların son kullanıcı için uygun olmadığı tartışılmaz bir gerçek. Ancak, önümüzdeki yıl ilk modelini tanıtması beklenilen Huawei’nin, Samsung’un aksine 8 inç ile daha büyük bir ekrana yer […]

 Huawei’nin katlanabilir telefonu

19.11.2018 - 19:48

Güncelleme : 19.11.2018 - 19:48

Önümüzdeki yıllarda teknoloji dünyasının katlanabilir telefonları konuşacağı tartışılmaz bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde Samsung’un 7.3 inç büyüklüğünde katlanabilir ekrana sahip Galaxy F’yi tanıtması ile gözler Huawei’ye çevrildi.

Henüz katlanabilir telefonların son kullanıcı için uygun olmadığı tartışılmaz bir gerçek. Ancak, önümüzdeki yıl ilk modelini tanıtması beklenilen Huawei’nin, Samsung’un aksine 8 inç ile daha büyük bir ekrana yer vereceği iddia ediliyor.

Samsung’un katlanabilir telefon hamlesinden sonra tüm gözler Huawei üzerine çevrilmiş durumda.Yaşanılan gelişmeye göre Huawei katlanabilir telefon hakkında bomba bir iddiada bulunuldu!

Daha önce belirtildiği gibi bu cihazın bükülebilir ekranı Mate 20 Pro‘nun kavisli OLED ekranını üreten BOE tarafından sağlanacak. Huawei’nin şimdiden genel prototipi Kore’de bulunan GSM operatörlerine sunmaya başladığı iddia ediliyor.

Şu ana kadar tüm detaylar gizlilik ile korunurken, akıllı telefonun beklenilenden çok daha iyi oldu şeklinde ifade ediliyor. Neden Kore? sorusu akıllara gelebilir. Aslında bunun cevabı oldukça basit.

Huawei’nin katlanabilir telefonu 5G desteğine sahip olacak. Bu kapsamda Kore’de çalışmalarda sona gelindiği için büyük ihtimal MWC’de boy gösterecek olan katlanabilir telefon, Nisan- Haziran döneminde satışa sunulacak.

Tabi, fiyatlandırma konusunda hiç bir bilgi bulunmuyor. Kapalı halde 5 inç açıldığında ise 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması beklenilen akıllı telefon bu sayede Samsung karşısında ciddi bir üstünlük sunacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın