Huawei ve Samsung başta olmak üzere telefon üreticileri katlanabilir modellerini birer birer duyurmaya başladı.

Tablet ile akıllı telefon deneyimini tek cihazda sunmaya odaklanan bu katlanabilir telefonlar, oldukça yüksek fiyatlarına karşın, tüketicilerin cephesinden yeni trend olabilir mi? Diğer bir deyişle kullanıcıların yeni telefon alırken, en çok aradığı özellikler neler? Teknoloji odaklı küresel araştırma kuruluşu Morning Consult’ın son raporuna göre akıllı telefon kullanıcıların en çok önemsediği özellik, açık ara cihazın pil […]

 Huawei ve Samsung başta olmak üzere telefon üreticileri katlanabilir modellerini birer birer duyurmaya başladı.

04.03.2019 - 19:17

Güncelleme : 04.03.2019 - 19:17

Tablet ile akıllı telefon deneyimini tek cihazda sunmaya odaklanan bu katlanabilir telefonlar, oldukça yüksek fiyatlarına karşın, tüketicilerin cephesinden yeni trend olabilir mi? Diğer bir deyişle kullanıcıların yeni telefon alırken, en çok aradığı özellikler neler?

Teknoloji odaklı küresel araştırma kuruluşu Morning Consult’ın son raporuna göre akıllı telefon kullanıcıların en çok önemsediği özellik, açık ara cihazın pil ömrü.Yapılan araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 95’i, “pil ömrü”nün kendileri için en önemli özellik olduğunu ifade ediyor. Önem sırasında ikinci unsur ise yüzde 93’lük oranla “kolay kullanım”.

Ardından sırasıyla yüzde 90’lık oranla “depolama”, yüzde 88’lik oranla “dayanıklılık” ve yüzde 86’lık oranla ise “kamera kalitesi” geliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın