Huawei P50 Pro’da çıkan sorunlar

Teknoloji devinin, geçtiğimiz aylarda Çin sınırları içerisinde satışa çıkardığı Huawei P50 Pro model akıllı telefonunu tüm dünyaya sunmaya hazırlanıyor. Beklentilerin epey yüksek olduğu Snapdragon 888 işlemcili bu telefona kavuşmaya az bir süre kala Çinli kullanıcılar, P50 Pro’da bir takım sorunlar olduğuna dair şikayette bulunmaya başladı. P50 Pro, son zamanlarda Google servisleri yüzünden “küllerinden doğma” evresine […]

 Huawei P50 Pro’da çıkan sorunlar

03.01.2022 - 16:01

Güncelleme : 03.01.2022 - 16:01

Teknoloji devinin, geçtiğimiz aylarda Çin sınırları içerisinde satışa çıkardığı Huawei P50 Pro model akıllı telefonunu tüm dünyaya sunmaya hazırlanıyor. Beklentilerin epey yüksek olduğu Snapdragon 888 işlemcili bu telefona kavuşmaya az bir süre kala Çinli kullanıcılar, P50 Pro’da bir takım sorunlar olduğuna dair şikayette bulunmaya başladı.

P50 Pro, son zamanlarda Google servisleri yüzünden “küllerinden doğma” evresine geçen Huawei için son derece önemli bir model. Gücünü 8 çekirdekli Snapdragon 888 işlemciden alan P50 Pro, 8GB RAM’e ve 4360 mAh’lik batarya kapasitesine sahip.

Huawei, Çin’deki kullanıclarından gelen raporların ardından henüz bir aksiyon almış sayılmaz. Bunun yerine P50 Pro kullanıcıları, söz konusu problemleri çözmek adına birbirilerine çeşitli tavsiyeler vermeye başladı.

Bu tavsiyelerin arasında telefonu şarjdayken kullanmamak, çağrı sırasında hands-free özelliğini kapatmak ve telefonda yeteri kadar hafıza olup olmadığını kontrol etmek gibi uyarılar yer aldı.