Huawei P30 Pro tamiri zor olan cihazlar listesine eklendi.

iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrılan Huawei P30 Pro, parçalarına ayrılması ve tamiri zor olan cihazlar listesine eklendi. Bununla birlikte ekibin yaptığı yoruma göre P30 Pro’nun tamiri muhtemelen pahalı olacaktır. P30 Pro bildiğiniz üzere metal ve cam bir yapıya sahip. iFixit ekibine göre zarif bir tasarıma sahip olan modelin, açılması oldukça zor. Arka kapak çıkartıldıktan sonra […]

 Huawei P30 Pro tamiri zor olan cihazlar listesine eklendi.

15.04.2019 - 19:31

Güncelleme : 15.04.2019 - 19:31

iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrılan Huawei P30 Pro, parçalarına ayrılması ve tamiri zor olan cihazlar listesine eklendi. Bununla birlikte ekibin yaptığı yoruma göre P30 Pro’nun tamiri muhtemelen pahalı olacaktır. P30 Pro bildiğiniz üzere metal ve cam bir yapıya sahip. iFixit ekibine göre zarif bir tasarıma sahip olan modelin, açılması oldukça zor.


Arka kapak çıkartıldıktan sonra karşınıza öncelikle kablosuz şarj ve kablosuz ters şarj bobini çıkıyor. Daha sonra ise periskop sistemiyle kamera modülünü görüyorsunuz. Bakıldığı zaman Huawei P30 Pro yenilikçi ve ilginç özellikler sunuyor. Ancak bunlarla birlikte tamir için oldukça karmaşık ve zor bir yapıya sahip. iFixit bu açıdan tamir edilebilirlik puanına 10 üzerinden 4 veriyor.

iFixit’in Huawei P30 Pro yorumu
iFixit’e göre Huawei P30 Pro açılırken pek çok sökme işlemi gerektiriyor. Sert yapıştırıcılarla kurulan düzen, bu açıdan tamiri zor bir hale getiriyor. Hem öne hem de arkaya yoğun şekilde yapıştırılmış olan cam, onarım sırasında da kırılma riski taşıyor. Ayrıca pil değişimi de vakit gerektiren bir yerleştirmeye sahip.

Huawei P30 Pro iFixit’in puanlamasında yalnızca tek bir olumlu yorum aldı. O yorum da standart bir vida kullanımından kaynaklı. Bu açıdan bakıldığında cihazın sökülmesinde pek çok aparat kullanmaya gerek kalmıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın