Huawei P20 ve P20 Pro modellerine yeni güncelleme

Android 8.1 Oreo tabanlı EMUI 8.1 güncellemesini bu kadar önemli kılan nokta ise, GPU Turbo teknolojisi. Cihazınların iki kat daha fazla grafik performansı sunmasını sağlayan bu teknoloji ilk olarak Honor Play modelinde karşımıza çıktı. Kirin işlemcili cihazlar için geliştirilen GPU Turbo ile akıllı telefonların grafik gücü yüzde 60 artarken, enerji tüketimi ise yüzde 30 azalıyor. […]

 Huawei P20 ve P20 Pro modellerine yeni güncelleme

28.06.2018 - 15:56

Güncelleme : 28.06.2018 - 15:56

Android 8.1 Oreo tabanlı EMUI 8.1 güncellemesini bu kadar önemli kılan nokta ise, GPU Turbo teknolojisi. Cihazınların iki kat daha fazla grafik performansı sunmasını sağlayan bu teknoloji ilk olarak Honor Play modelinde karşımıza çıktı.

Kirin işlemcili cihazlar için geliştirilen GPU Turbo ile akıllı telefonların grafik gücü yüzde 60 artarken, enerji tüketimi ise yüzde 30 azalıyor. Bunun yanı sıra HDR benzeri bir görselleştirme yapılabiliyor. Bu sayede HDR olmayan oyunlarda bile HDR kalitesinde grafikler elde edebilmek mümkün hale geliyor.

2000 kullanıcı ile sınırlı olan test programına katılmanızı önermesekte, buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Sorun yaşamamak için Huawei’nin tüm kullanıcıara sunacağı güncellemeyi beklemek daha iyi bir tercih olacaktır.

GPU Turbo’ya kavuşacak cihazların, Mate 10 ve P20 serisi ile sınırlı olmadığını belirtmek isteriz. Nova 3e, Enjoy 8 Plus, Enjoy 7S, Honor 9 Lite ve Mate 9 gibi birçok farklı model ilerleyen aylarda güncelleme ile bu özelliğe kavuşacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın