Huawei akıllı telefon güncelleme

Huawei tarafından yapılan açıklama ile belirli 2017 ve 2018 cihazlar için her 2 ayda 1 firmware güncellemeleri sunulacağı ifade ediliyor. Bu güncelleme planının daha çok amiral gemileri odaklı olduğunun ise altını çizmek gerekiyor. Her güncellemenin en son aylık Android güvenlik yamalarını barındıracağı vurgulanıyor. Ek olarak, şirket bazı güncellemeler ile yeni özellikleri de kullanıcılarla buluşturmak hedefinde. […]

 Huawei akıllı telefon güncelleme

29.06.2018 - 13:54

Güncelleme : 29.06.2018 - 13:54

Huawei tarafından yapılan açıklama ile belirli 2017 ve 2018 cihazlar için her 2 ayda 1 firmware güncellemeleri sunulacağı ifade ediliyor. Bu güncelleme planının daha çok amiral gemileri odaklı olduğunun ise altını çizmek gerekiyor. Her güncellemenin en son aylık Android güvenlik yamalarını barındıracağı vurgulanıyor. Ek olarak, şirket bazı güncellemeler ile yeni özellikleri de kullanıcılarla buluşturmak hedefinde.

Bu önemli firmware güncelleme hamlesinin ilk meyvesi ise Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10 ve Huawei Mate 9 gibi çeşitli modellere Face Unlock özelliğinin getirilmesi olacak. Ayrıca, güvenlik özelliğinin ise Huawei Nova 3e, Huawei Nova 2 Lite ve Huawei Nova 2i gibi orta seviye akıllı telefonlara geleceği belirtiliyor.

Huawei akıllı telefon güncellemeleri, Google aylık güncelleme takvimi kadar mükemmel olmasa da oldukça önemli bir hamle olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle daha fazla akıllı telefonun Project Treble desteği sunması ile birlikte, Huawei tarafından da güncelleme süreci çok daha hızlı bir hale gelebilir diye tahmin ediyoruz. Tabii ki güncelleme konusunu hızlandırmak için şirketin de bu konuya önem vermesi gerekiyor. Verilen son karar ise bu konuda oldukça ümit verici diyebiliriz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın