HP Sure Click Güvenliği En Üst Seviyeye Çıkarıyor

Dünyanın en güvenli olan ve yönetilebilir bilgisayarlarını daha da güçlendirmek için en güvenilir yazılım programı olan HP Sure Click tanıtıldı. HP 2017 RSA konferansında müşterilerini web tabanlı güvenlik tehditlerine karşı korumak için HP Sure Click teknolojisini duyurdu. Zararlı sitelerden nasıl korunurum diyenler için HP Sure Click teknolojisi hayatımıza girdi. İşletmeleri çalışanların internette gezintileri sırasında bilmeden […]

 HP Sure Click Güvenliği En Üst Seviyeye Çıkarıyor

27.07.2017 - 5:34

Güncelleme : 27.07.2017 - 5:34

Dünyanın en güvenli olan ve yönetilebilir bilgisayarlarını daha da güçlendirmek için en güvenilir yazılım programı olan HP Sure Click tanıtıldı. HP 2017 RSA konferansında müşterilerini web tabanlı güvenlik tehditlerine karşı korumak için HP Sure Click teknolojisini duyurdu. Zararlı sitelerden nasıl korunurum diyenler için HP Sure Click teknolojisi hayatımıza girdi. İşletmeleri çalışanların internette gezintileri sırasında bilmeden bilgisayarlarına yükledikleri zararlı yazılım ve fidye yazılımlarından korumaya yardımcı olarak program geliştirilmiştir.

 

Güvenilir İnternet

Bromium ile çalışan ve dünyanın en yönetilebilir ve güvenli bilgisayarlarını üreten HP günden güne başarılarını artırıyor. HP Sure Click ilk olarak ödüllü HP EliteBook x360 1030 G2 dizüstü bilgisayarlarda son teknolojisini kullanacak. İnternet güvenliği nasıl sağlanır sorusuna son teknoloji en güzel cevabı veriyor. 400 kişilik CIO’nun katıldığı son ankete göre de katılımcıların % 68’lik saldırıların daha sofistike hale gelmesinin kullanıcıların güvensiz ve güvenilir internet sayfalarını ayırt etmesini zorlaştırdığını belirtiyor.

Zararlı Siteleri Engelleyen HP Sure Click

HP Sure Click sorumluluğu ise son kullanıcıdan alarak bilgisayara yükleme görevini üstleniyor. İstenmeden girilen internet sitelerinden kaynaklanan zararlı yazılımlar ve fidye yazılımları gibi web tabanlı çok sayıda saldırı türü de program sayesinde hemen otomatik olarak engelleniyor. Bilgisayara virüs bulaşmaması için alınabilecek önlemler oldukça çeşitlidir. Kullanıcılar internet Explorer ya da Chromimum üzerinden oturum açtığında ziyaret edilen tüm sayfalar HP Sure Cliclk teknolojisini çalıştırıyor.

 

Güvenlik Tehditi Yaşamadan Dolaşın

Kullanıcılar internet sayfasına her girdiğinde HP Sure Click donanım tabanlı ve izole edilen gezinti oturumu da açmaktadır. Böylelikle bu sayfanın hem başka sekmelere hem de sistemin kendisine zararlı içerik bulaştırmasının da önüne geçilmiş oluyor. 2017 RSA konferansında HP müşterileri internet tabanlı güvenlik tehditlerine karşı korumak için HP Sure Click teknolojisini duyurdu.

 

Son Güvenlik Teknolojileri

HP Başkan yardımcısı ve ticari bilgisayarlar ile kişisel sistemlerden sorumlu genel müdürü olan AlexCho konuyla ilgili yaptığı açıklamada BT güvenlik yöneticilerinin % 81’lik oranının güvenlikten yoksun internet gezintilerini ise öncelikli saldırı nedeni olarak değerlendirmektedir. İşletmeler sürekli olarak değişen bu tehditlere karşı kendilerini korumakta ne yazık ki zorlanmakta.

Güvenliği Üst Seviyeye Çıkarmak Mümkün

Sorunsuz internet gezintisi için Hp firması Sure Click teknolojisini geliştirmek üzere Bromium ile masaya oturdu. Donanım güçlendirilmiş olup özel güvenlik standartları da belirlendi.Sorunsuz internet dolaşımı için son HP teknolojisi kullanılabilir. İnternet kullanıcıları hızlı şekilde internette dolaşırken sorun yaşamamak, virüslerden korunmak için antivirüs programlarına yönelmektedir. Bu şekilde hem kullanıcılara hem de işletmelere güvenli internet dolaşımı imkanıda sunulmaktadır. Kullanıcılar bir internet sayfasına her girdiğinde HP Sure Click teknolojisi donanım tabanlı, izole edilmiş olan gezinti oturumu açmaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın