Hollanda’da Türklere Karşı Irkçı Yaklaşım Sürüyor!

Hollanda’nın en büyük partilerinden biri olan Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders Türklere karşı ırkçı ve ayrıştırıcı cümleler sarf etmeye devam ediyor. Hollanda Parlamentosu’nda son zamanlarda Türklere ve Türkiye’ye yönelik söylemler sertleşmeye başladı. Önce Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders Türkleri Hollanda’da istemediğini ve kapıların Türklere kapatılması gerektiğini söyledi, ardında da iktidar ortaklarından Liberal Sağ Parti lideri […]

 Hollanda’da Türklere Karşı Irkçı Yaklaşım Sürüyor!

22.09.2016 - 23:44

Güncelleme : 22.09.2016 - 23:44

Hollanda’nın en büyük partilerinden biri olan Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders Türklere karşı ırkçı ve ayrıştırıcı cümleler sarf etmeye devam ediyor.

Hollanda Parlamentosu’nda son zamanlarda Türklere ve Türkiye’ye yönelik söylemler sertleşmeye başladı. Önce Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders Türkleri Hollanda’da istemediğini ve kapıların Türklere kapatılması gerektiğini söyledi, ardında da iktidar ortaklarından Liberal Sağ Parti lideri Halbe Zijlstra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı lider olarak gören Türklerin, Türkiye’ye dönmeleri gerektiğini söyledi.

İşin ilginç olan kısmı ise Türklere karşı ırkçı söylemlerde bulunulan Parlamento bütçe görüşmeleri yerine ırkçı görüşmelere devam etti. Gerekirse asker gücüyle Hollanda’daki Türklerin ülkeden atılması gerektiği gibi de halkı kin ve düşmanlığa sevk eden söylemlerde bulunuldu. Türkiye’deki darbe girişimini Hollanda’da protesto eden Türkleri hedef alan Wilders, bunları ülkesinde istemediğini ve sınırları kapatarak Türkleri ülkeye sokmamak gerektiğini söyledi. Hollanda gibi sözde özgürlükçü bir ülkede İslam dinini ve Müslümanları istemediğini yineleyen Wilders’ın sözlerine sadece Sol Parti lideri Jolein Klaver ve Türk kökenli milletvekili Tunahan Kuzu tepki gösterdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın