Holistik SEO Nedir? – Webmaster Forumu

Arama motoru optimizasyon çalışmalarına bütünsel bit bakış anlamına gelen holistik SEO geleneksel SEO çalışmalarına meydan okuyor. Holistik SEO’nun alanına şu konular girer: • Sosyal medya • Strateji • İçerik pazarlama • Teknik çalışmalar • Kullanıcı deneyimi İlgili Haber Kütahya Ambarı Eğer web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması isteniliyor ise o halde geleneksel SEO […]

 Holistik SEO Nedir? – Webmaster Forumu

06.12.2018 - 20:49

Güncelleme : 06.12.2018 - 20:49

Arama motoru optimizasyon çalışmalarına bütünsel bit bakış anlamına gelen holistik SEO geleneksel SEO çalışmalarına meydan okuyor.

Holistik SEO’nun alanına şu konular girer:

• Sosyal medya
• Strateji
• İçerik pazarlama
• Teknik çalışmalar
• Kullanıcı deneyimi

Eğer web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması isteniliyor ise o halde geleneksel SEO çalışmalarından vazgeçilmeli, güncel ve ezbere olmayan çalışmalara önem verilmelidir.

Holistik SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Modern SEO çalışmaları ezberlenmiş SEO çalışmalarından uzaklaşmayı gerektirir. Buna örnek olarak şu çalışmalara öncelik verilir:

 Backlink almak için haber sitelerinin tercih edilmesi gereklidir
 Dizin sitelerine önem verilmelidir
 Her yazının sosyal medya hesaplarında paylaşılmış olması gerekir
 Yazıların içerisinde geçirilen anahtar kelimelerin meta etiketlerine göre kullanılması SEO çalışmalarının istenilen yöne doğru trend göstermesini sağlar

SEO Çalışmalarına Nereden Başlanır?

İlk etapta bir strateji belirlemek SEO ya nereden başlanmalı sorusunun cevabını verir. Backlink çalışmalarında en çok yapılan yanlış backlink alma konusunda henüz bir strateji belirlenmemiş olmasıdır. Anahtar kelime seçiminde sitenin ilk sırada çıkmasını sağlamak için genellikle jenerik olan anahtar kelimelerin kullanılması ön görülür. Ancak bu yanlıştır. Holistik SEO çalışmalarında rekabetin bol olduğu anahtar kelimeden ziyade uzun kuyruklu yine jenerik kelimelerin seçilmesine özen gösteriliyor.

Böylece rekabetin az olduğu anahtar kelimeler ile arama motorlarında ilk sıraya yükselmek daha da kolay oluyor. Holistik SEO genel SEO çalışmalarından çok mantıklı çalışmaları içerir. Ezbere yapılan çalışmalar holistik SEO’nun alanı dışında kalır. Bu nedenle çalışmalara başlamadan önce bir strateji belirlenmesi gerekir. Bununla birlikte sitelerin muhakkak SEO uyumlu olması gerekir. Bu noktada yazılımın sadece kullanıcı deneyimlerini değil aynı zamanda Google algoritmaları düşünülerek de gerçekleştirilmesi gerekir.

Daha fazlası için : Webmaster Forumu

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın