Hindistan vizesi ve Parmak İzi

Güney Asya’da yer alan Hindistan Cumhuriyeti’ne ülkemizden çok sayıda ziyaretçi gitmektedir. Hindistan vizesi alırken uygulanan zorunlu bir prosedür vardır. O da parmak izidir. Daha önce ülkeye gidişte parmak izi vermiş olanların dahi yeni başvurusunda yeniden parmak izi vermesi gerekmektedir. Biyometri işleminin tekrarlanması ardından vize başvurusu yapılabilmektedir. Parmak izi alınacağından dolayı Hindistan vizesi başvurusu şahsen yapılmaktadır. […]

 Hindistan vizesi ve Parmak İzi

14.05.2020 - 13:37

Güncelleme : 16.05.2020 - 13:38

Güney Asya’da yer alan Hindistan Cumhuriyeti’ne ülkemizden çok sayıda ziyaretçi gitmektedir. Hindistan vizesi alırken uygulanan zorunlu bir prosedür vardır. O da parmak izidir. Daha önce ülkeye gidişte parmak izi vermiş olanların dahi yeni başvurusunda yeniden parmak izi vermesi gerekmektedir. Biyometri işleminin tekrarlanması ardından vize başvurusu yapılabilmektedir.

Parmak izi alınacağından dolayı Hindistan vizesi başvurusu şahsen yapılmaktadır. Başvurunun eksiksiz ve uygun adımlarla yapılabilmesi için Marina Vize Başvuru Merkezi yardımcı olmaktadır. Vizenin kaç girişli ve kaç günlük olacağı yapılan seyahatlerin sıklığına veya türüne göre değişmektedir. Turistik vizeler tek ve çok girişli olarak verilmektedir. Ticari vizeye ilk başvuruda bulunanlara 6 aylık ve çok girişli verilir.

Hindistan’a Vize Çeşitleri

Ticari Hindistan vizesi başvurusunu tekrar yapanlara 1 yıllık ve çok girişli vize verilmektedir. Turistik ve ticari vizeler duruma göre 6 aydan daha uzun süreli olarak verilmektedir. Vize süresi ne kadar uzun olursa olsun kişinin ülkede kalabileceği süre en fazla 6 aydır. Çok girişli vizesi olanlar iki giriş arasında 2 aylık bir süre olması gerekir.

Hindistan’a vize almak istiyorsanız, alternatif seçenekleri değerlendirmelisiniz. Bu sayede size en uygun olan vize türünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte vize başvuru sürecinde uzmanlardan destek almanız da önerilmektedir. Bu sayede sorunsuz bir şekilde vize başvuru işlemini sonuçlandırmanız da mümkün olmaktadır. https://www.marinavize.com sayfası profesyonel bir hizmetin adresi konumunda yer alıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com