Heykeltraş Emre Ezelli’in sergisi ziyaretçilerini bekliyor

Survivor ve Exathlon programlarında oyun tasarımları yapan heykeltraş Emre Ezelli, buradan edindiği tecrübelerini çocukluğundaki oyuncaklara uyarladı. ‘Survivor ve Exathlon programlarının oyun tasarımlarını yaparken aklıma gelen bir konsept” diyen Ezelli, çocukken sahip olduğu oyuncakları, günümüz materyalleri ile hayata geçirmeyi hedeflediğini belirtti. Ezelli’nin sergisi, 16 Ağustos Perşembe günene kadar, Soul’n Art Akaretler’de gezilebilir.  Heykeltraş Emre Ezelli, sanatçı […]

 Heykeltraş Emre Ezelli’in sergisi ziyaretçilerini bekliyor

27.08.2018 - 23:25

Güncelleme : 27.08.2018 - 23:25

Survivor ve Exathlon programlarında oyun tasarımları yapan heykeltraş Emre Ezelli, buradan edindiği tecrübelerini çocukluğundaki oyuncaklara uyarladı.

‘Survivor ve Exathlon programlarının oyun tasarımlarını yaparken aklıma gelen bir konsept” diyen Ezelli, çocukken sahip olduğu oyuncakları, günümüz materyalleri ile hayata geçirmeyi hedeflediğini belirtti. Ezelli’nin sergisi, 16 Ağustos Perşembe günene kadar, Soul’n Art Akaretler’de gezilebilir. 

Heykeltraş Emre Ezelli, sanatçı kişiliğinin yanında Survivor ve Exathlon programlarında oyun tasarımları yapıyor. Sanatçı Ezelli, bu programlarda edindiği tecrübelerini, yine sanat alanında kullanıyor. ”Sergimin temellerini Dominic’te attım” diyen Ezelli, 16 Ağustos Perşembe gününe kadar, Soul’n Art Akaretler’de gezilebilecek sergisinin gelişim sürecini, şu sözlerle anlattı: 

”Survivor ve Exathlon programlarının oyun tasarımları yaparken konsept aklıma geldi ve heykelleri çizmeye başladım. İstanbul’a döndükten sonra çalışmalarıma devam ettim. Sergiyi hazırlamam yaklaşık 6 haftamı aldı. Yaklaşık 10 eserim var. Sergi öncesi 2 heykelim bir vakıf tarafından satın alındı. Eserlerin teması, benim çocukluğumda sahip olduğum oyuncakların günümüz materyalleri ile yine hayata döndürülmesi üzerine.  Eserleri hazırlarken kullandığım malzemeleri, hurdacılardan ve tersanelerden topladım. Üzerindeki yaşanmışlığı gösterebilmek için, daha fazla atıl malzemelerden yararlandım.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın