Havacı Pilot Yarbay Karakuş Tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından planlanan ve yüzlerce insanımızın canına malolan darbe girişiminin ardından gözaltılar ve tutuklamalar da devam ediyor. Daha önce adı Kuveyt elçilik görevlileriyle yaptığı kavgayla duyulan ve darbe tutuklusu YAŞ üyesi Orgeneral Akın Öztürk’ün damadı olan Yarbay Hakan Karakuş yakalanmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Darbe girişiminden haberi olmadığını iddia eden Yarbay Karakuş, […]

 Havacı Pilot Yarbay Karakuş Tutuklandı

26.07.2016 - 17:19

Güncelleme : 26.07.2016 - 17:19

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından planlanan ve yüzlerce insanımızın canına malolan darbe girişiminin ardından gözaltılar ve tutuklamalar da devam ediyor.

Daha önce adı Kuveyt elçilik görevlileriyle yaptığı kavgayla duyulan ve darbe tutuklusu YAŞ üyesi Orgeneral Akın Öztürk’ün damadı olan Yarbay Hakan Karakuş yakalanmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Darbe girişiminden haberi olmadığını iddia eden Yarbay Karakuş, uçakların ve jetlerin terörist gruplara karşı kalktığını bildiğini söyledi. Darbe girişimi başladıktan 1 saat sonra öğrendiğini belirten Karakuş, planlayıcı olmadığını ve darbe girişiminde uçakları uçuran ekipte olmadığını sadece kulede bekleyerek kontrolü sağladığını söyleyerek suçsuz olduğunu ifade etti.

YAŞ üyesi olan ve darbe planının 1 numarası olduğu iddia edilen kayınpederi Akın Öztürk‘ün Cuma günü evine misafir olarak geldiğini Cumartesi günü de görmediğini söyledi.

FETÖ elemanlarının birbirleriyle iletişimi sağlamak ve rütbelerini anlamak için kullandıkları 1 dolarlardan 69 adet evinde bulunan Yarbay Karakuş FETÖ/PDY ile bir bağlantısı olmadığını, 1 dolarlardan kimseye vermediğini ve 1 dolarların Amerika’daki eğitimlerinden kalan para üstleri olduğunu söyledi.

Yarbay Karakuş tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın