‘Hackleyene bu aracı vereceğim’ dediği Model 3 de hacklendi.

Kanada’da bu yıl 19.’su düzenlenen güvenlik konferansı CanSecWest kapsamında düzenlenen beyaz şapkalı hacker yarışması Pwn2Own etkinliğinde Mac kullanıcılarını yakından ilgilendiren iki büyük güvenlik açığı bulundu. Apple’ın MacOS sistemindeki internet tarayıcısı Safari’de bulunan bu açıklardan ilki, bilgisayarınızın kontrolünü hacker’ların eline veriyor. Apple’ın henüz önlem almadığı bu açık nedeniyle, kullanıcılar Safari üzerinden zararlı içerikler barındıran bir internet […]

 ‘Hackleyene bu aracı vereceğim’ dediği Model 3 de hacklendi.

25.03.2019 - 13:09

Güncelleme : 25.03.2019 - 13:09

Kanada’da bu yıl 19.’su düzenlenen güvenlik konferansı CanSecWest kapsamında düzenlenen beyaz şapkalı hacker yarışması Pwn2Own etkinliğinde Mac kullanıcılarını yakından ilgilendiren iki büyük güvenlik açığı bulundu.

Apple’ın MacOS sistemindeki internet tarayıcısı Safari’de bulunan bu açıklardan ilki, bilgisayarınızın kontrolünü hacker’ların eline veriyor.

Apple’ın henüz önlem almadığı bu açık nedeniyle, kullanıcılar Safari üzerinden zararlı içerikler barındıran bir internet sitesine girdiğinde sistemleri ‘hack’leniyor.

Açık sayesinde, sözkonusu zararlı web sitesini kontrol edenler, kullanıcıların bilgisayarının kontrolünü tamamen ele geçirebiliyor. Bu açığı bulanlara 45 bin dolar ödül veren Apple’ın, kısa bir süre içerisinde bir güncelleme yayınlayarak, önlem alması bekleniyor.

Kanada’daki yarışmada bir başka beyaz şapkalı hacker grubu yine Safari tarayıcısı üzerinden kaynağı belli olmayan yazılımları Mac kullanıcılarının sistemi üzerinden denemeyi başardı. Yarışmada bu gruba da 55 bin dolar ödül verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın