Hacamat Tedavisi Hakkında Bilgi

Hacamat tedavisi temeli oldukça eski yıllara dayanmaktadır. Ancak günümüzde ise son zamanlarda popüler olmaya başlamıştır. Hacamat tedavisinin oldukça fazla faydası bulunmakla beraber doğru ellerden uygulanması da büyük önem taşır. Özel bardakların ısıtılması ve bunların vücuda uygulanması ile işlem yapılır. Bir anlamda da kupa tedavisi olarak da adlandırılır. Burada bardaklar sayesinde vakum yoluyla tedavi gerçekleşir. Aslında […]

 Hacamat Tedavisi Hakkında Bilgi

02.01.2021 - 18:43

Güncelleme : 02.01.2021 - 18:43

Hacamat tedavisi temeli oldukça eski yıllara dayanmaktadır. Ancak günümüzde ise son zamanlarda popüler olmaya başlamıştır. Hacamat tedavisinin oldukça fazla faydası bulunmakla beraber doğru ellerden uygulanması da büyük önem taşır. Özel bardakların ısıtılması ve bunların vücuda uygulanması ile işlem yapılır. Bir anlamda da kupa tedavisi olarak da adlandırılır. Burada bardaklar sayesinde vakum yoluyla tedavi gerçekleşir.

Aslında hacamat uygulamalarında iki tip işlem vardır. Bunlardan ilki kuru hacamat bir diğeri ise ıslak hacamattır. Kuru hacamat işleminde sadece vakum sistemi uygulanırken ıslak hacamatta ise ciltte küçük kesiler yapılarak kan fincana çekilir. Bu nedenle hacamat tedavisi İstanbul için mutlaka profesyonel birisi gereklidir.

Ozon Tedavisi İstanbul

Ozon tedavisi başta konik hastalıklar olmak üzere pek çok faydası bulunan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde özel bir oksijen vücuda uygulanarak vücutta bulunan virüs ve bakterilerin ölmesine neden olur. Ozon tedavisinin bir diğer etkisi de detoks etkisine sahip olmasıdır. Ayrıca metabolizma üzerinde direkt etkisi bulunması nedeniyle ile de kilo verme süreçlerine dahil edilmektedir.

 Ozon tedavisi İstanbul için oldukça etkili bir merkezdir. Özellikle bu konuda uzman ve deneyim sahibi olan draysegulaytekin.com size oldukça yardımcı olmaktadır.

Sülük Tedavisi Ne İşe Yarar?

Venöz tıkanıklık insanların hayatını zorlaştıran ve damarlarında oluşan pıhtılaşma nedeniyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Sülük tedavisi ise venöz tıkanıklık için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Sülükler tükürüklerinde bulunan bir çeşit enzim pıhtı oluşmasını önler. Bunun için sülük tedavisi İstanbul bu tip rahatsızlıklarda son drece etkilidir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi cildi yenilemek, gençleştirmek ve vücuttaki bulunan sarkmaların önüne geçmek için kullanılan bir dermal yöntemdir. Mezoterapi için özel olarak hazırlanmış olan karışım uygulama bölgesine mikro iğneler aracılığı ile enjekte edilir.

Bu enjeksiyonların içerisinde yaşla birlikte azalan hyaluronik asit gibi ciltte doğal olarak bulunan vitaminler, mineraller ve diğer kimyasallar bulunur. Mezoterapi İstanbul için ise doğru uygulama son derece önemlidir. Eğer mezoterapi tedavisi alacaksınız bu konuda sizlere draysegulaytekin.com tüm deneyimi ile yardımcı olacaktır.