Habip Deniz:

Sevdiği kadın tarafından terk edildilince evvel bunalıma giren sonra da seçtiği hayat tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Habip Deniz, yaptıklarıyla takdir topluyor. Şanlıurfa’dan İstanbul Üniversite’sine okumaya gelen Habip Deniz 2. sınıftayken bir kadına aşık oluyor. 2 yıllık ilişkisinden sonra  kadın onu terk ediyor. Bu veda Habip Deniz’i intihar noktasına kadar sürüklüyor. İntihar etme eğilimindeyken direkt ölmek yerine en fazla […]

 Habip Deniz:

27.08.2018 - 23:25

Güncelleme : 27.08.2018 - 23:25

Sevdiği kadın tarafından terk edildilince evvel bunalıma giren sonra da seçtiği hayat tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Habip Deniz, yaptıklarıyla takdir topluyor.

Şanlıurfa’dan İstanbul Üniversite’sine okumaya gelen Habip Deniz 2. sınıftayken bir kadına aşık oluyor. 2 yıllık ilişkisinden sonra  kadın onu terk ediyor. Bu veda Habip Deniz’i intihar noktasına kadar sürüklüyor. İntihar etme eğilimindeyken direkt ölmek yerine en fazla yapmayı istediği şeyleri yaparak ölmeyi mantıklı buluyor. Sırt çantasını alıp evi, işi ve okulu bırakıp otostopa çıkıyor. Bu sure zarfında 2 buçuk yıl otostopla Türkiye’yi gezip, erk zihniyeti sorgulayıp yazılar ve şiirler kaleme alıyor ve bütün bunları @seyyah.muhendis hesabında takipçileriyle paylaşarak insanlarla temas kurmaya başlıyor.

Gezi ve yazın sayfalarının, Habip deniz’in  sosyal medyadaki paylaşımlarını paylaşması ile Habip Deniz belirli bir kitleye ulaşti. Devamında Türkiye’yi dolaşırken çalışan çocuk işçileri fotoğraflayıp Kartal Kent Konseyi’nde çocuk işçilere ‘Farkındalık Sergisi’ açtı. Daha sonra hikayelerinde iş arayanları ve  eleman arayanları buluşturup bir fazla insanın iş bulmasına vesile oldu.

Habip Deniz, köy okullarına ara ara kütüphane yardımı yapıp takipçileriyle aile ortamı oluşturdu. Şimdi bir yandan okuluna gidip bir yandan otostopla şehirleri gezerek fotoğraf cekiyor. Fotoğraf çekerek ve gezdiği şehirlerde ufak işler yaparak geçimini sağlayan Habip Deniz “Para değil, insan biriktiriyorum” diyerek gönüllerde taht kurmaya devam ediyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın