Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünlere Jeuvenile’den Ulaşabilirsiniz

  Cilt gözenek sıkılaştırıcı krem ve serum çeşitlerimiz çok fazla tercih edilir. Gözeneklerde birikmiş olan ölü deri hücrelerini, kimyasal madde kalıntılarını, terden kaynaklanan kir dokusunu ve yağ tabakasını tamamıyla temizlemeniz bu ürünler aracılığıyla mümkündür. Farklı ihtiyaçlara uygun canlandırıcı tonik, akne karşıtı yüz temizleme jeli, leke karşıtı cilt bakım serumu ve cilt bakım kremleri satışa çıkıyor! Jeuvenile […]

 Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünlere Jeuvenile’den Ulaşabilirsiniz

24.07.2021 - 17:02

Güncelleme : 24.07.2021 - 17:02

 

Cilt gözenek sıkılaştırıcı krem ve serum çeşitlerimiz çok fazla tercih edilir. Gözeneklerde birikmiş olan ölü deri hücrelerini, kimyasal madde kalıntılarını, terden kaynaklanan kir dokusunu ve yağ tabakasını tamamıyla temizlemeniz bu ürünler aracılığıyla mümkündür. Farklı ihtiyaçlara uygun canlandırıcı tonik, akne karşıtı yüz temizleme jeli, leke karşıtı cilt bakım serumu ve cilt bakım kremleri satışa çıkıyor! Jeuvenile kalitesi ile tercih edebileceğiniz çok sayıda ürün, cilt gözeneklerini temizlemekle beraber sıkılaşmaya yardımcı olur.

Cilt Gözenekleri Neden Tıkanır?

Cilt gözeneklerinde ortaya çıkan tıkanma problemleri pek çok etkenden kaynaklanabilir. Gözeneklerde tıkanma sorunu ile beraber sivilce oluşumu kaçınılmazdır. Akne, siyah nokta ve lekelenme semptomlarının geliştiğini görmek de mümkündür. Kişisel bakım ürünü tercih ederken Jeuvenile kalitesine öncelik tanımamak, hijyene dikkat etmemek ve bazı alışkanlıklar sebebiyle gözeneklerde tıkanma olur. “Gözenekler neden tıkanır?” sorusuna daha detaylı cevap verebilmek için söz edilebilecek bazı durumlar şöyledir:

 • Cilt temizleme rutinine sahip olmamak
 • Yüz yıkarken, cildin pH değerine uygun olmayan ürünler tercih etmek
 • Gözenek açıcı jel, krem, sabun, duş jeli adı ile piyasaya çıkan her ürüne güvenmek
 • Aşırı terlemekle beraber cilt temizliğini sık sık gerçekleştirmemek
 • Aktif ya da pasif içici olmaktan kaynaklı şekilde, cildin sigara dumanına maruz kalması
 • Yüzün ve diğer cilt bölgelerinin temas ettiği yastık kılıflarını ve yatak örtülerini sık sık değiştirmemek
 • Yağ içeriği yüksek gıdaları gereğinden fazla tüketmek

Cilt Gözenekleri Tıkanırsa Ne Olur?

Gözenek açıcı krem, tonik ve jel ürünlerimizi gerekli ölçülerde kullanmazsanız, ihtiyaç duyduğunuz cilt bakımını geciktirmiş olabilirsiniz. Bu durumda cildiniz bazı reaksiyonlar vererek sizi uyarmaya başlayacaktır. Gözeneklerinizin bakıma ihtiyaç duyduğunu gösteren bazı belirtiler ise şunlardır:

 • Cildinizin çeşitli yerlerinde kızarıklıklar meydana gelir. Bu kızarıklıklar şişkin olabileceği dümdüz bir yapıda da bulunabilir.
 • Kendi kendine geçmeyen kaşıntı sorunları ortaya çıkar.
 • Özellikle sırt, yüz ve ensenin saçlı bölümünde yağ bezeleri oluşabilir.
 • Tıkanmış gözeneklerin uzun bir süre boyunca temizlenmemesi durumunda sarı akne, kırmızı akne, iltihaplı sivilce ya da iltihapsız sivilce sorunu gözlemlenir.
 • Sivilce, akne ve siyah nokta oluşumu meydana geldikten sonra cilt yüzeyinde lekeler ortaya çıkabilir. Bu problemler her zaman lekelenmeye yol açmasa da büyük ihtimalle son evrede koyu renkli lekeler gözlemlenecektir.

Gözenekleri Temizlemek İçin Ne Yapmalı?

Gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaştırılması, yeteri kadar işleve sahip olan ürünler sayesinde çok basittir. Jeuvenile laboratuvarlarında geliştirilmiş pek çok formül, serumdan jele kadar çeşitli ürün formları ile size ulaşıyor. Yüzünüz için çeşitli kürler uygulamanız, karışımlar hazırlamanız, kozmetik dükkanlarında kaybolmanız gerekmez!

Kullanışlı ve dünya çapında kalite standartlarına sahip gözenek sıkılaştırıcı serum, tonik, jel ürünlerimiz size yeter. Kullanımı sizin açınızdan en rahat olan ürünümüzü tercih edip düzenli bir kullanım gerçekleştirmeniz, tüm cilt gözeneklerinizin açılmasını ve sıkılık elde etmesini sağlayacaktır.

Jeuvenile Hangi Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünlere Sahiptir?

Jeuvenile aracılığıyla ihtiyacınız olan tüm kişisel bakım ürünlerini satın alabilirsiniz. En iyi gözenek sıkılaştırıcı ürünler yağlı, kuru ya da normal cilt tiplerinin tamamına uygun olarak sizler için piyasaya çıkmıştır. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek ürün seçeneklerimizden bazıları şöyledir:

 • Leke Karşıtı Yüksek Koruma Güneş Bakım Kremi: İçerdiği antioksidan maddeler sayesinde cilt yüzeyini temizler. UVA ile UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi koruyarak lekelenmeyi engeller.
 • Cilt Yağı Dengeleyici Serum: Panthenol, zinc ve niacinamide içeriği, cildin aşırı yağlanmasına engel olurken tıkalı gözenekleri arındırır.
 • Akne Karşıtı Yüz Temizleme Jeli: Yağlı ve karma ciltler için tasarlanmıştır. Salisilik asit ile zenginleştirilen formülü sayesinde, cilt yüzeyinde oluşan kir tabakasını ortadan kaldırır. Sivilce ve akne oluşumuna engel olur.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.