Google, Sürücüsüz Otomobili Jaguar I-Pace Modelini Tanıttı

Teknoloji dünyasına yenilik üstüne yenilik ekleyen Google'ın yeni sürücüsüz otomobili Jaguar I-Pace modeli yapılan lansmanda tanıtıldı. Dev firma, önümüzdeki sene içerisinde 20.000 Jaguar üretmeyi planlıyor.

 Google, Sürücüsüz Otomobili Jaguar I-Pace Modelini Tanıttı

11.05.2018 - 13:24

Güncelleme : 11.05.2018 - 13:24

Teknoloji dünyasına yenilik üstüne yenilik ekleyen Google’ın yeni sürücüsüz otomobili Jaguar I-Pace modeli yapılan lansmanda tanıtıldı. Dev firma, önümüzdeki sene içerisinde 20.000 Jaguar üretmeyi planlıyor.

Google’ın ana firması Alphabet tarafından kontrol edilen otonom araba firması Waymo, tamamen elektrikli Jaguar I-Pace ile filosuna yeni bir araba ekliyor. Hatta firma, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 20.000 Jaguar üretimini araçları arasına eklemeyi planlıyor. Bu hafta, bu özel Jaguar’lardan biri Google I/O 2018 etkinliği sırasında Shoreline Amphitheatre’ın dışında park edilmiş halde görüldü. Lüks araç çalışmıyordu ve hatta içine bakılması için kapıları bile açılmıyordu; bir kordon ile çevrelenmişti. Buna rağmen SUV’un park alanında dikkat çektiği rahatlıkla söylenebilir.

Jaguar I-Pace, otonom sürüş için ayarlanmış ve Waymo’nun algılayıcıları, kameraları ve lidar’ı ile donatılmıştı. Ancak aracın sahip olduğu özel görünüşün dikkatleri üzerine topladığı ve aracın üzerindeki büyük siyah dairenin veya yan kısımlarda çıkıntı yapan beyaz kutuların neredeyse gözükmediği söylenebilir.

Waymo’nun Chrysler Pacifica Hybrid minibüslerinde de olduğu gibi I-Pace de farklı seyahat koşullarında sürüş için makine öğrenimini kullanacak.

Waymo, şu ana kadar milyonlarca kilometre sürüşün yanı sıra kamusal yollarda da 6 milyon milden (yaklaşık 9.656.000 kilometre) fazla test sürüşünü tamamladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın