Google Stadia açıklama

Google Stadia’nın oldukça yüksek hıza sahip bir internet hızına ihtiyaç olacağı zaten biliniyordu. Ancak konu ile ilgili açıklama şirket yöneticisi Phil Harrison’dan geldi. 1080p 60FPS oyun oynayabilmek için 25 mbps hıza ihtiyaç olacak. Google’ın oyun platformu Stadia sunduğu avantajlar ve özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor. Peki, Google Stadia gücünü nereden alıyor? İşte Google Stadia donanım […]

 Google Stadia açıklama

25.03.2019 - 13:08

Güncelleme : 25.03.2019 - 13:08

Google Stadia’nın oldukça yüksek hıza sahip bir internet hızına ihtiyaç olacağı zaten biliniyordu. Ancak konu ile ilgili açıklama şirket yöneticisi Phil Harrison’dan geldi. 1080p 60FPS oyun oynayabilmek için 25 mbps hıza ihtiyaç olacak.


Google’ın oyun platformu Stadia sunduğu avantajlar ve özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor. Peki, Google Stadia gücünü nereden alıyor? İşte Google Stadia donanım tarafının gücü…

Google Stadia ile 4K çözünürlükte 60 FPS oyun oynamak için ise 30 mbps hıza sahip bir internet olması gerekiyor. Oyuncular ne kadar düşük bant genişliğine sahipse o kadar düşük bir çözünürlük elde edecek.


Oyun endüstrisi Google’ın yeni duyurduğu Stadia platformu konusunda endişeli. Google arama motorunda ve daha bir çok konuda olduğu gibi oyun konusunda da tekel olabilir!

Yeni oyuncu herhangi bir konsol gerektirmediğinden TV’de oynamak için en kolay yol Chromecast dongle kullanmak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın