Google Mesajlar yeni özelliği ile haber verecek

Google App, Google Asistan, Gmail ve Google Contacts ile devam eden karanlık mod modasına Google Mesajlar da katıldı. Mesaj deneyimini geliştirmek isteyen şirket, Google Mesajlar 5.2 ile yeni bir özelliği daha devreye alıyor. Google Mesajlar hatırlatıcı özelliği ile kullanıcının daha sonra atmak istediği bir mesajı ona hatırlatacak. Gün içinde aldığımız mesajları bazen hemen yanıtlamak istemeyiz. […]

 Google Mesajlar yeni özelliği ile haber verecek

24.10.2019 - 17:37

Güncelleme : 24.10.2019 - 17:37

Google App, Google Asistan, Gmail ve Google Contacts ile devam eden karanlık mod modasına Google Mesajlar da katıldı. Mesaj deneyimini geliştirmek isteyen şirket, Google Mesajlar 5.2 ile yeni bir özelliği daha devreye alıyor. Google Mesajlar hatırlatıcı özelliği ile kullanıcının daha sonra atmak istediği bir mesajı ona hatırlatacak.

Gün içinde aldığımız mesajları bazen hemen yanıtlamak istemeyiz. Ancak, bu yanıt verme sürecini erteledikten sonra birinin haber vermesi gerekebiliyor. Bu işi artık Google Mesajlar yapacak.

5.2 güncellemesi ile birlikte bir sohbete basılı tuttuğunuz zaman sağda bir hatırlatıcı simgesi ortaya çıkıyor. Buradaki seçeneklerden birini seçip hatırlatıcıyı kurmak mümkün. Seçenekler ise; bir saat, ertesi sabah, öğlen ya da gece olarak sıralanıyor. Ayarlama yapıldıktan sonra sohbetin sağında bir hatırlatma simgesi beliriyor.

Seçtiğiniz süre sona erdiğinde mesaj yeni bir bildirim ile ekranınıza düşüyor. Bu aşamada mesajı açabilir ya da yeni bir erteleme yapabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın