Google Chrome Sık Kullanılanlar Nasıl Yedeklenir ?

Google Chrome internet tarayıcısını kullananlar, önem verdiği siteleri CTRL + D yaparak sık kullanılanlara kayıt edebiliyorlar. Bu sık kullanılan kısmında yer alan web sitelerini toplu olarak başka bir bilgisayardaki tarayıcıya taşıyabilir, ya da yedekleyebiliriz. Bunun için ne yapmamız gerektiğine göz atalım. Öncelikle Google Chrome’u açıyoruz. Chrome açıkken CTRL + SHIFT + O tuşlarına aynı anda […]

 Google Chrome Sık Kullanılanlar Nasıl Yedeklenir ?

07.11.2013 - 10:20

Güncelleme : 07.11.2013 - 10:20

Google Chrome internet tarayıcısını kullananlar, önem verdiği siteleri CTRL + D yaparak sık kullanılanlara kayıt edebiliyorlar. Bu sık kullanılan kısmında yer alan web sitelerini toplu olarak başka bir bilgisayardaki tarayıcıya taşıyabilir, ya da yedekleyebiliriz. Bunun için ne yapmamız gerektiğine göz atalım.

Öncelikle Google Chrome’u açıyoruz. Chrome açıkken CTRL + SHIFT + O tuşlarına aynı anda basıyoruz. Karşımıza yer işaretleri yöneticisi çıkacak. Browserda chrome://bookmarks olarak görünecek. Çıkan ekranın sol üst köşesinde “Düzenle” butonuna tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekrandan yer işaretlerini HTML dosyasına aktar seçeneğini tıklıyoruz ve bir adet HTML dosyasını bilgisayarımızda istediğimiz yere kayıt ediyoruz.

HTML formatında kayıt ettiğimiz bu sık kullanılanları istediğimiz bilgisayarda Chrome browserına tekrar yüklemek için aynı işlemleri yapıyoruz. Bu sefer HTML dosyasından içeri aktar seçeneğini seçerek yedeği tekrar geri yükleyebiliriz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın