Google Asistan yeni tasarımında bakalım neler sunuyor?

Uzun bir süredir merakla beklenen Google Asistan artık Türkçe olarak size yardımcı olabiliyor. Oldukça sevilen uygulamanın ülkemizdeki kullanıcı sayısı da her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda Google sunduğu yeni güncelleme ile birlikte arka planda kalan özelliklerinde kullanılmasını hedeflemiş. Google’ın oluşturduğu gizemli ev, Google Asistan’ın kapasitesini ortaya çıkarmak üzerine tasarlanmış. Hem bu harika evi gezdik, hem […]

 Google Asistan yeni tasarımında bakalım neler sunuyor?

20.01.2019 - 18:42

Güncelleme : 20.01.2019 - 18:42

Uzun bir süredir merakla beklenen Google Asistan artık Türkçe olarak size yardımcı olabiliyor. Oldukça sevilen uygulamanın ülkemizdeki kullanıcı sayısı da her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda Google sunduğu yeni güncelleme ile birlikte arka planda kalan özelliklerinde kullanılmasını hedeflemiş.

Google’ın oluşturduğu gizemli ev, Google Asistan’ın kapasitesini ortaya çıkarmak üzerine tasarlanmış. Hem bu harika evi gezdik, hem de Google yetkililerinden çok özel açıklamalar dinledik.

Tasarımda ufak yeniliklere giden Google, sesli asistanı hala ön planda tutarken Google Lens özelliğini daha kolay erişebilmeniz ve ulaşabilmeniz için mikrofonun yanına konumlandırmış. Klavye ile yazarak asistanla konuşmanız içinde yine mikrofonun sağ tarafına bir klavye butonuna yer verilmiş.

Yine keşfet butonuna da daha kolay erişebilmeniz amacı ile yer aldığı üst köşeden alt tarafa taşınmış. Böylece Google tasarımda yaptığı ufak değişikliklerle Google Asistan’ın sahip olduğu tüm özellikleri bir araya toplamış ve kullanımını çok daha kolay hale getirmiş.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın