Google 30 Ağustos Doodle Yapmadı

Dünya Devi 30 Ağustos’u Es Geçti İnternet kullanıcılarının en fazla takip ettiği ve sürekli olarak güncellendiği için takdir ederek kullandığı Google arama motorunun en büyük özelliği dünya ülkelerinin özel günlerine uygun olan Doodle’lar yapmaktır. Ülkemizde 23 Nisan ve diğer özel günler gerçekleştiğinde de Doodle’lar yapan Google 30 Ağustos Zafer Bayramı için Doodle yapmadı. Google 30 […]

 Google 30 Ağustos Doodle Yapmadı

05.09.2017 - 18:14

Güncelleme : 05.09.2017 - 18:14

Dünya Devi 30 Ağustos’u Es Geçti

İnternet kullanıcılarının en fazla takip ettiği ve sürekli olarak güncellendiği için takdir ederek kullandığı Google arama motorunun en büyük özelliği dünya ülkelerinin özel günlerine uygun olan Doodle’lar yapmaktır. Ülkemizde 23 Nisan ve diğer özel günler gerçekleştiğinde de Doodle’lar yapan Google 30 Ağustos Zafer Bayramı için Doodle yapmadı.

Google 30 Ağustos Doodle’ı Neden Yapmadı?

Google arama motoruna saat 00.01’de bakan internet kullanıcıları Doodle göremeyince sosyal medya üzerinden birçok eleştiri yaptı. Ancak Google şirketinin genel politikalarına baktığımız zaman aslında yanlış bir seçim yapıldığını görmemekteyiz. Şirketin politikalarına göre ülkelerin savaş zaferleri Doodle yapılarak kutlanmıyor. 30 Ağustos Doodle’ı da bu nedenle yapılmadı.

Google Sadece Türkiye için Mi Doodle Yapmadı?

Sosyal medya kullanıcılarının ve internet takipçilerinin akıllarına gelen en büyük soru da bu oldu. Aslında bu sorunun cevabı da belli. Google arama motoru ve şirketi bu zamana kadar ABD’de dahil olmak üzere hiçbir ülkenin zafer kaynağı olan savaş kazanımlarını Doodle yapmadı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın